Раннє плавання – розвінчуємо міфи

25.04.2017

Раннє плавання – розвінчуємо міфи

Таке дозвілля як плавання немовлят викликає різні думки, одні вважають що це безумовна користь для розвитку та здоровя малюка, інші спокійно дивляться на інших дітей але “моє не буде”, і зовсім категоричні, які вважають що це знущання з дитини “вона замерзне”, “простудиться”, і взагалі “батьки деспоти”.

Найпоширенішим страхам та побоюванням дає роз’яснення – Засновник та інструктор Школи раннього плавання «Немо» Юлія Собуцька 

 • Змушуючи малюка пірнати в воду – ми змушуємо працювати плавальний рефлекс Таким чином створюємо для малюка стресову ситуацію.

 – Це все вірно, якщо з малюком пірнати без попередження «під рефлекс».Якщо цьому ж буде передувати вироблення власного рефлексу, то жодних негативних наслідків не може бути. Наприклад, на заняттях ми малюка попереджаємо: «Раз, два, три… пірнаємо!».

 • Навички плавання у немовляти зникають зі згасанням рефлексу, і дорослу дитину все одно доводиться вчити заново.

– Знову ж  таки  це все можливо, якщо ви вчите пірнати дитину «під рефлекс». Але ми наголошуємо на тому, що варто виробити свою звичку, свій безумовний рефлекс. Тоді дитина не забуде, що таке вміти плавати. Звичайно, якщо ви займались три місяці,  а потім припинили заняття і рік, малюку потрібен певний час, аби згадати усе.  

 • Посилене м’язове навантаження для дитини, що не вміє повзати, непотрібне і не має жодних позитивних наслідків.

– Навпаки, таким чином зміцнюється м`язовий корсет і дитина швидше поповзе, навчиться сидіти та ходити. Так само кожен педіатр вам підтвердить, що плавання настільки корисне як і масаж. Однак, коли роблять масаж –  більшість діток плаче, а у плаванні навпаки – дітки  у воді плескаються та сміються. Міф

 • Грудничкове плавання негативно позначається на здоров’ї малюка. Такі вправи сильно збільшують ймовірність отитів, запалень носоглотки, застуд і нападів астми.

– Плавання є профілактикою ОРЗ та застуд. Неправда, що вода потрапляє у вухо. Головне, після купання гарно дитину висушити, витерти, дати поїсти і погуляти з нею. 

 • Пірнання шкідливо для дітей з підвищеним внутрішньочерепним тиском. 

– Так, усе вірно. Для малюків, які мають підвищений внутрішньочерепний тиск, це шкідливо. У такому випадку варто поливати, а не пірнати з нею Також не можна пірнати, коли у дитини є судоми. Втім, підвищений тиск  лікується. Коли ж, тиск нормалізується  – можна починати занурювати. 

 • Під час пірнання дитина може захлинутись водою 

– Якщо робити усе поступово та правильно, дитина ніколи не захлинеться водою. Спочатку ми пірнаємо на долю секунди, далі – на секунду, поступово збільшуючи перебування під водою на 1 сек. кожних два тижні. 

 • Пірнання – це стрес для дитини. А це призводить до того, що у дітей відбувається збій у гормональній саморегуляції організму. Це призводить до додаткового викиду адреналіну в кров. Виростаючи, така людина може підтримати душевну рівновагу, тільки відчуваючи час від часу стрес (Екстремальні види спорту наприклад).

– Це вигадка та повний абсурд. Адже діти, які відвідують плавання більш дисципліновані. Вони знають, коли потрібно заходити у водичку, коли закінчується заняття, і т.д. Малюки, як вчаться плаванню змалечку знають, що у воді робити можна, а що ні. Тому думка про раннє плавання та  залежність від екстриму – це повна нісенітниця.

 • Існує велика кількість дітей, які відмовляються плавати і пірнати після 8-12 місяців, коли у них з’являється нарешті, можливість відмовитися.

– Плавання має так званні стресові моменти у 6, 9,12 міс. Зазвичай у цей період діти відмовляються виконувати вправи, пірнати. Це пов`язано з тим, що лізуть зуби та відбувається швидкий емоційний розвиток. В цей час діти можуть капризувати не лише у басейні, а й удома чи на прогулянці. І це цілком нормально. Я раджу не так інтенсивно займатись, коли наступає цей період, просто більше гратись і перебувати у водичці.  

 • Плавання і пірнання  немовлят негативно впливає на розвиток вестибулярного апарату. Це спотворює здатність орієнтуватися в просторі, як наслідок може зникнути страх висоти, збільшує схильність до запаморочень.

 – Є великий комплекс вправ та пірнань, де ти дитину навчають орієнтуватись під водою. Таким чином покращується вестибулярний апарат. От приміром, сальто, перевороти дитину вчать орієнтуватись під водою. Погодьтесь, не усі дорослі після перевертання у воді правильно зорієнтуються, а діти, які займаються плаванням з народження це можуть та вміють.

 • Купати немовлят необхідно в кип’яченій воді

– Ще один з бабусиних забобонів говорить, що дитину дозволяється купати тільки в кип’яченій воді, щоб не дратувати його ніжну шкіру. Таке переконання відбувається ще з давніх часів, коли воду для купання брали з природних джерел і кип’ятили для знезараження. Сучасна вода з-під крана не вимагає кип’ятіння – це робить її більш жорсткою. На чутливій шкірі немовляти це позначається скоріше негативно.

 • Під час купання обов’язково закривати вушка дитини

 – Насправді вже від народження вуха малюка нічим не відрізняються від вух дорослої людини. Вода ніяк не може проникнути до органів слуху, оскільки вушка малюка захищає сірчане мастило. Ватні масляні тампони, якими пропонують затикати вушка немовлятам – не тільки вигадка, але і неприємна для малюка процедура.

 • Після купання дитину потрібно укутати, а повітря в кімнаті – нагріти

 – Якщо батьки будуть слідувати цій традиції, то ризикують виростити хворобливого малюка. Зовсім не варто на час купання немовляти перетворювати квартиру в сауну. Набагато ефективніше – перед купанням 10-15 хвилин витратити на повітряні ванни і легку гімнастику.

 • Якщо малюк гикає – він замерз

– Поширений бабусин забобон стверджує, що гикавка – ознака замерзання дитини. Найчастіше таке буває через звичайного скупчення повітря в шлунку після їжі, підвищення внутрішньочеревного тиску при крику або плачі. Дитина при вдиханні холодного повітря іноді може почати гикати, але це зовсім не означає, що він замерз.

, , , переглядів: 567

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *