Рекомендації по тривалісті сну для дітей різного віку

07.02.2017

Рекомендації по тривалісті сну для дітей різного віку

Сон є однією з базових потреб людини. Під час сну організм відпочиває, а інформація накопичена упродовж дня, переходить в довготривалу память. Для дітей, хороший сон має навіть більше значення аніж для дорослої людини, адже щодня вони освоюють безліч нової інформації та витрачають багато енергії. Нижче наведена тривалість сну в дітей є рекомендованою — одним дітям потрібно для відновлення та відпочинку більше часу, інші прекрасно себе почуватимуть недосипаючи декілька годин до норми. Кожна дитина індивідуальна — можливо ваш малюк перевершить Наполеона (спав 4 години на добу) або Ейнштейн (спав 12 годин). Або Сальвадор Далі — який практично не спав.

Дитячий сон

Новонароджений. Проводить уві сні 17-22 години на добу, прокидаючись лише для того, аби поїсти. А батькам потрібно ловити ці моменти, щоби також поміняти підгузки, скупати малюка, одягнути його для прогулянки, зробити легку гімнастику, влаштувати повітряні ванни…

1 місяць. Близько 17-19 годин. Малюк розрізняє день і ніч, часто спить вночі міцніше і довшими відрізками.

2 місяці. Близько 15-17 годин. Немовля спілкується більше, довше і захопленіше грається, довго спить вночі і кілька разів вдень. Режиму сна і годувань, як правило, ще немає.

3 місяці. 15-16 годин. Деякі дітки в цьому віці спромагаються спати вночі безпробудно до 6-7 годин. Потроху виробляється певний графік.

6 місяців. 14-15 годин. На ніч припадає більша частина сну (9-10 годин), решту малюк досипає вдень. Одні дітки сплять вдень 2 рази, інші – 4. Перший денний сон найчастіше настає через 1-2 години після ранкового пробудження.

9 місяців. 14-15 годин. Малята сплять близько 11 годин вночі та засинають в першій половині дня та після обіду на 1,5-2 години. Майже 80% малюків спить вночі 8 і більше годин, не прокидаючись для годування.

1 рік. 14 годин. Більшість однорічок спить вночі біля 11 годин та вдень два рази по 1-1,5 години.

1,5 роки. 13-14 годин. В цьому віці малята уже переважно не лягають до обіду, а лише після. Вночі сплять по 11-12 годин, деякі дітки безпробудно.

2 роки. 11-14 годин. Нічний сон триває 10-12 годин. Вдень – один сон після обіду. В цьому віці дітки можуть запросто вилізти з ліжка і піти гратися, якщо не хочуть спати.

3 роки. 10-13 годин. Деякі дітлахи припиняють лягати вдень взагалі. Натомість нічний сон може стати трохи довшим. Більшість малюків до 3 років отримують справжнє ліжко замість маленького дитячого ліжечка.

4-5 років. 10-13 годин. Більшість діток вже не спить вдень у такому віці. Деякі малюки, які відвідують садочок, гуртки або секції, можуть втомлюватися або перенасичуватися емоціями і тому лягають ввечері раніше, ніж укладалися зазвичай.

6-9 років. 9-12 годин. Майже ніхто з діток такого віку вже не лягає подрімати вдень.

8-12 років. 10-11 годин щодоби необхідно організму для відновлення сил.

Старше 12 років. Підлітки потребують не менше 8 годин сну на добу, інакше їхня працездатність падає на третину, а поріг емоційної стабільности катастрофічно знижується.

Джерело: sittersglobal.com

, , , переглядів: 506

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *