Рівненський ресторан поплатився за назву салату кругленькою сумою

09.02.2018

Рівненський ресторан поплатився за назву салату кругленькою сумою

Мова йде про ресторан “Jazz & Blues”, що знаходиться в Рівному по вулиці 16 липня. Заклад у своєму дитячому меню пропонує маленьким гостям салат під назвою “Капітошка”. Це і стало причиною судового позову.

До суду на заклад подала відома дитяча письменниця Наталія Гудзєєва, яка є авторкою цього улюбленого мільйонами мультфільму. Пані Наталія наполягала на порушенні своїх майнових та авторських прав, адже адміністрація ресторану за відповідним дозволом до неї не зверталася.

Рівненський ресторан заплатив за назву салату

Наприкінці січня Рівненський міський суд зобов’язав виплатити правовласнику понад 38 000 гривень компенсації та покриття судових витрат. Сплатити компенсацію письменниці має орендар ресторану Сергій Шпес.

Як зазначено у матеріалах судової справи, давати салату, вартістю 24 грн, назву «Капітошка» у ресторані мали право тільки після дозволу пані Гузєєвої, яка зареєструвала авторське право на назву свого мультфільму ще понад 10 років тому.

Рівненський ресторан заплатив за назву салату

Доволі незвичну для Рівного справу взявся вести патентний повірений із Рівного Юрій Трачук.

На своїй сторінці у Facebook він додав, що окрім «Капітошки», у меню закладу є ще салати “Вінні Пух” та “Чебурашка”.

Рівненський ресторан заплатив за назву салату

Цікаво! Це вже не перший подібний позов пані Гузєєвої. В 2015 році Печерський суд м. Києва захистив авторські права письменниці, та присудив виплатити їй компенсацію в сумі 150000 грн. Справа стосувалася використання зображення “Капітошки” на надувних батутах.

, , , , переглядів: 10 647

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *