Рівнян запрошують на вареники та калиту

10.12.2017

Рівнян запрошують на вареники та калиту

 

Вечорниці на Андрія це давня українська традиція. У цей вечір молодь збиралася для розваг. Дівчата ліпили вареники, обовязково заліплюючи жартівливі начинки, такі як борошно, сіль, перець, цукор, копійки. Кожна така начинка мала своє символічне значення, по ній визначали яким буде наступний рік у того кому вона потрапила до тарілки. Звісно напередодні випікали калиту, вона символізувала сонце, привязували її на підвищенні та їздили її кусати. Не обходилося в ці вечори (адже Андрія святкували напередодні 12 грудня та в день свята 13 грудня) і без ворожінь.

Вечорниці на Андрія

Про збереження українських народних звичаїв та традицій піклується Рівненська обласна бібліотека для молоді (вул. Київська,18)

У вівторок, 12 грудня о 17.00 — рівнян запрошують на молодіжну вечірку «Андріївські вечорниці».

Очікується неповторна атмосфера, веселі конкурси та забави, приємні спілкування, літературні ворожіння та віртуальні гадання. В програмі вечірки частування вареників із сюрпризами та кусання калити. Дрес-кодом вечірки вже традиційно є неповторна українська вишиванка. А також гостей бібліотеки чекатимуть цікаві фотозони та несподівані інсталяції.

Вечорниці на Андрія

На захід запрошені читачі бібліотеки та всі бажаючі.

Організатор: Рівненська обласна бібліотека для молоді.

За детальнішою інформацією звертайтесь за тел.: (0362) 63-52-60 (Ольга Василівна).

, , , , переглядів: 711

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *