Роль батька у вихованні доньки

01.01.2018

Роль батька у вихованні доньки

Чудово пам’ятаю зі шкільних років, як рік у рік, на класні збори приходили наші батьки: усі мами і один тато, який був авторитетом і взірцем у своєї доньки. Коли ми були в поході з ночівлею, цей самий тато привіз нам повну автівку харчів, раптом нам не вистачить? Ми з однокласницями щоразу дивились на Наталчиного батька, як на динозавра, єдиного в своєму роді…

Мимоволі виникає запитання: якою ж має бути роль батька у вихованні дітей, зокрема доньки?

роль батька у вихованні доньки

Багато людей сучасного світу вважають, що роль батька полягає у добуванні засобів на утримання родини. «Тато втомився, він відпочиває», «Тато зайнятий, не чіпай його» – приблизно такі слова чують діти, коли «чіпляються» до близької, рідної людини зі своїми «проблемами». Насправді – це не проблеми. Це почуття дитини: її любов, її ніжність. Наскільки важливо дитині живе спілкування з батьком, його присутність і участь в житті сім’ї?
Поняття виховання дуже обширне. Діти виховуються не тільки і не стільки словами і повчаннями, як особистим прикладом, діями батьків. «Не виховуй дитину, вона все одно буде схожа на тебе. Виховуй себе» – англійське прислів’я.

Для повної гармонії в родині має бути двоє батьків. Мама – це ніжність, любов, тепло, турбота. Батько – це сила, захист, впевненість, стабільність. Ця модель сім’ї не просто традиційна або стереотипна. Вона правильна! Дитині краще в родині, де глава сім’ї – батько.

Зверніть увагу на те, що забезпечення сім’ї матеріально – це лише найменша частка того, що впливає на майбутнє дитини. Для малюка важливе значення має присутність тата в сім’ї, його ставлення до дружини, дітей, життя в цілому. Присутність, не означає, що тато буде багато проводити часу вдома, у сімейному колі. Достатньо всього пару годин на добу, щоб дитина зрозуміла, як ставитися до мами, бабусі, щоб малюк перестав боятися труднощів або сміливо брався за все нове.

Тато, який після роботи розмовляє з усіма членами сім’ї, включаючи дитину, цікавиться її справами, вселяє впевненість, самоповагу кожному члену сім’ї. Якщо глава сімейства проводить вихідні з родиною, виїжджаючи на природу, граючи у футбол і організовуючи місце для відпочинку (ставить намет, розкладає стіл, готує місце для багаття і розводить його), діти спостерігають за ним з іншого боку, і бачать тата, – як турботливу, сильну, веселу, надійну, близьку людину. А якщо батько ще й в домі господар!

З взаємин батьків діти беруть модель поведінки своєї майбутньої сім’ї. У тих сім’ях, де батько дозволяє собі грубість, крик і силу, у дітей виховуються страх, невпевненість, замкнутість.

Батько для дівчинки – це її перше кохання. Це її перший чоловік. Такого ж вона буде шукати і в дорослому житті. Якого чоловіка ви хочете своїй дочці? Турботливого, доброго, цілеспрямованого, сильного духом і тілом? Татам заради цього потрібно прагнути до створеного образу, показувати це в своїх діях не тільки по відношенню до дочки, але і дружини. А мамі необхідно підтримувати цей образ, а часто і створювати. Виховання поваги дівчинки до батька допоможе їй будувати свої відносини з чоловіками в майбутньому.

Для батька, дочка – це його принцеса. У дуеті тато – дочка повинна бути безумовна любов. Він просто її любить, без будь-яких умовностей. Діти хочуть бути схожими на того з батьків, якого люблять більше. Таким чином, у тата дівчинка візьме цілеспрямованість, впевненість у собі, у житті.

роль батька у вихованні доньки
Пригадую таку ситуацію з життя. Дівчинка років семи катається на гойдалці. Її тато поруч розмовляє зі знайомими. Раптом лунає: «Татку, зніми мене з гойдалки». Знайомі тата: «Ти ж уже велика, сама злізь, потрібно бути самостійною», на що була відповідь: «Я красива. Тату, зніми мене з гойдалки». Батько зняв дівчинку, вона була рада і вдячна йому.

Для жінки природно бути красивою, ніжною, чуттєвою, улюбленою. Сильною й розумною вона, звичайно ж, може бути, але щасливішими від цього стають не завжди.

І ось ми підійшли до того питання, яке зачепили спочатку – главою сім’ї повинен бути чоловік! Нехай навіть формально, нехай це буде ілюзія. Але це виховає повагу до чоловіків взагалі. Тоді дівчинці легко буде налагоджувати адекватні контакти з чоловіками в дорослому житті, починаючи від чоловіка, закінчуючи начальником.

У психологічній практиці відомо безліч прикладів того, як сильна мати сформувала зневажливе ставлення до батька (не словами, а побічно, коли вона сама приймала основні рішення в сім’ї), і потім дорослій доньці ніяк не вдавалося побудувати свою власну сім’ю, вона відчувала свою невпевненість і неспроможність приймати рішення.

Джерело: ihappymama.ru

 

, , , , , переглядів: 771

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *