Розрахунок індексу маси тіла у дітей

29.03.2017

Розрахунок індексу маси тіла у дітей

Зазвичай дорослі люди стежать за своєю вагою, а на вагу дітей не звертають особливої уваги. Навпаки, більшість матусь та бабусь не знають спокою загодовуючи малюка, допоки не любуватимуться пухкими щічками та округлими формами свого чада.

індекс маси тіла

Наслідком таких гастрономічних надлишків є проблеми на уроках фізкультури, де діти не в змозі виконати прості нормативи. Хоча, найчастіше, дитячий організм справляється з проблемами ваги куди успішніше, ніж дорослий і вельми вгодований карапуз може бути досить активний. Проблеми можуть початися пізніше, з активним зростанням і перебудовою організму, коли на додачу до вже наявної, на нього ляже додаткове навантаження і це виллється в захворювання. До речі, не менш небезпечний і дефіцит маси тіла у дітей, це явище частіше зустрічається у малозабезпечених сім’ях, де батьки не в змозі забезпечити дитині повноцінне харчування. Для того, щоб не спровокувати проблеми зі здоров’ям, пов’язані з вагою, потрібно ретельно за ним стежити, починаючи з дитинства.

Вітчизняні педіатри визначають відповідність ваги малюка нормам, порівнюючи його з середньостатистичними показниками ваги дітей у цьому віці. Але ця методика давно застаріла, оскільки таке порівняння не прив’язане до зростання дитини і тому не може бути достовірним. Більш показовим є індекс маси тіла для дітей, визначивши який, можна максимально точно сказати, чи вкладається вага дитини в рамки норм, допустимих для даного віку.

ЯК ВИЗНАЧИТИ ІМТ ДЛЯ ДІТЕЙ?

Формула визначення індексу маси тіла для дітей наступна: вага дитини в кілограмах ділитися на квадрат зросту дитини в метрах. Наведемо приклад розрахунку: дитині 2 роки, його зріст 92 см, вага – 15 кг. ІМТ = 15/0, 92 = 17,72.

Далі підставляємо значення в таблицю маси тіла дитини: на осі віку знаходимо відмітку 2 роки, на осі індексу також відшукуємо відповідне значення і шукаємо їх перетин на площині. Площина таблиці розділена на 4 зони: нижче норми, здорова вага, вище норми, ожиріння. Існують окремо таблиці для дівчаток і хлопчиків, які призначені для дітей і підлітків від 2 до 20 років.

індекс маси тіла

Завдання батьків – заміряти вагу і зріст дитини кожні півроку, відзначати показники в таблиці норми маси тіла у дітей і стежити за тим, щоб вага утримувався в зоні здорового. Крім того, можна будувати графік, який покаже можливі тенденції до ожиріння або недостатньї ваги.

У разі відхилень у вазі дитини необхідно звертатися до лікаря.

Джерело: wjournal.com.ua

, , , переглядів: 4 518

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *