Садно, поріз, забій у дитини: перша допомога

22.09.2017

Садно, поріз, забій у дитини: перша допомога

Діти постійно перебувають у русі: бігають, пригають, бавляться, долають в русі перешкоди, і як наслідок, часто травмуються. Складність отриманих травм, звичайно, різна. І велика частина тих, що отримують діти – легка. Це всілякі садна, синці, порізи, розтягнення зв’язок та інші пошкодження, які досить швидко заживають.

садна і синці у дітей

Важливо, щоб батьки завжди могли надати першу допомогу своїм дітлахам. Навіть у випадку невинного синця, якщо правильно зреагувати, він швидко “зійде”.

  • Подряпина – травмування верхнього шару шкіри лінійної форми, обмежене за площею.
  • Садно – пошкодження більшої площі.
  • Поріз – наскрізна травма всіх шарів шкіри, часто включає пошкодження нижніх тканин.

Отже, як надати першу допомогу у випадку цих ран?

  • промивка;
  • зупинка крововтрати;
  • обробка антисептиком;
  • накладання стерильної пов’язки.

Найкраще неглибокі ранки промивати чистою водою зі звичайним милом, використовуючи для допомоги ватку або бинт, шматочок тканини. Ретельна промивка – запорука того, що інфекція не буде поширюватися далі. Промивати рану потрібно щодня, доки вона не затягнеться. Якщо поріз дуже забруднений, для промивання беруть перекис водню. Не потрібно використовувати вологі серветки, вони лише глибше втирають бруд у шкіру. А ось при глибоких ранах перекис краще не застосовувати, тому що її бульбашки підвищують ймовірність емболії (закупорки) системи кровообігу.

Найшвидший спосіб зупинити крововтрату – чинити тиск по ходу руху крові. До рани щільно притискають пов’язку і натискають протягом 12-15 хвилин. Пошкоджене місце краще підняти. Через 15 хвилин кров не перестала текти? Відразу звернися до лікаря! Кров просочилася через пов’язку? Не знімай, а наклади наступну поверх, щоб не пошкодити тромб, який вже почав утворюватися.

садна і синці у дітей

Після промивання і оброблення рани слід накласти суху стерильну пов’язку або бактерицидний пластир. Занадто ретельно зводити краї порізу не слід, бо це сприяє інфікуванню. Пам’ятай, чим рідше ти перебинтовуєш, тим менша ймовірність потрапляння інфекції! Тому не захоплюйся перев’язкиами кілька разів на день.

Забій – травма не тільки шкіри, а і м’яких тканин, підшкірно-жирової клітковини. Під час удару травмуються нервові закінчення, тому це місце ще довго може боліти. І чим більше їх у забитому місці (обличчя, пальці), тим сильніші та триваліші неприємні відчуття. Якщо в місці удару проходять багато дрібних кровоносних судин, то під час удару вони пошкоджуються і утворюється синець. Більші пошкодження призводять до гематом.

Перша допомога при ударі: прикласти лід, обгорнутий чистою тканиною, рушником, на 15-30 хвилин. Під рукою немає льоду? Використовуй тканину, серветку, змочену водою. Простеж, щоб на місце синяка або гематоми не потрапила інфекція, яка може призвести до нагноєння. Особливу увагу приділяй волосистій частині голови, яка добре забезпечується кровоносними судинами, по яких інфекція швидко пошириться організмом. Пам’ятай, що під час удару голови у дитини може статися струс мозку, тому не ігноруй його симптоми і звертайся за лікарською допомогою в пункт швидкої допомоги.

 

, , , , переглядів: 660

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *