Що робити з поганими звичками у дітей? Поради психолога

11.10.2017

Що робити з поганими звичками у дітей? Поради психолога

Рано чи пізно майже усі батьки виявляєють у своєї дитини погані звички. Дитина смокче палець, гризе ковпачок ручки або нігті, висмикує волосся, вії, кусає губи, смикає плечима, накручує волосся на палець. Цей список, може бути досить довгим. Про що говорять погані звички і як допомогти дітям позбутися їх – розповідає Марина Сорокіна, координатор Психологічної служби Гуманітарного штабу Ріната Ахметова.


погані звички у дітей


Поява різного роду поганих звичок говорить про емоційний стан дитини. Особливу увагу варто приділити, якщо звичка розвинулася раптово, або одна змінює іншу.

                                               Причини виникнення:

– Якщо ваша дитина пережила травмуючу ситуацію або стала її свідком;

– будь-які зміни в житті дитини (переїзди, зміна дитячого садка або школи, поява другої дитини, смерть одного з близьких родичів, розлучення батьків);

– емоційне відкидання з боку одного або обох батьків, застосування фізичних покарань;

– батьки занадто суворі або пред’являють надто великі для віку дитини вимоги;

– дитині не приділяють достатньо уваги, турботи, любові;

– непослідовна система виховання;

– джерелом напруги може бути дитячий садок або школа;

І цей список можна продовжувати досить довго.

погані звички у дітей

Батькам важливо розуміти, що поява такого роду звичок говорить про те, що дитині неспокійно, некомфортно, страшно. Деякі з звичок кажуть про аутоагресії (агресія, що спрямована на самого себе). Діти відчувають нервове напруження і такими способами намагаються від нього позбутися.

Що робити батькам?

1. Не кричати, не карати, не соромити дитину. Адже це тільки погіршить становище. Напруга дитини лише посилиться.

2. Не намагайтесь ставити запитань «Навіщо або чому ти гризеш нігті?». У дитини немає відповіді на це питання. Більшість подібного роду дій відбуваються абсолютно неусвідомлено. У такому випадку дитина не в змозі сформулювати причинно-наслідковий зв’язок.

3. Проаналізуйте ситуацію. У чому може критися причина напруги дитини. Яка атмосфера в сім’ї, які взаємини у вас з дитиною. Чи не доводилося дитині переживати стресових або травмуючих подій за останній час. Яка атмосфера в садку або в школі?

4. Для початку стабілізуйте внутрішньосімейну атмосферу. Дитина повинна відчувати себе вдома спокійно і захищено. Якщо ваші відносини з дитиною погіршилися – займіться їх відновленням.

5. Виключіть претензії, покарання, жорсткий контроль і високі вимоги. Частіше хваліть дитину й кажіть, що любите.

6. Пропонуйте дитині різні способи прояву почуттів. Використовуйте не тільки вербалізацію, але і різні арт-терапії (малювання, ліплення), спортивні секції, творчі заняття (танці, спів).

7. Обов’язково дотримуйтесь режиму дня. Якщо ваша дитина надто завантажена, то варто переглянути її час й інтенсивність зайнятості.

8. Ніколи не залякуйте дитину «не будеш слухатися, Баба-Яга забере», «будеш так себе вести – віддам в дитячий будинок», «неслухняних дітей вночі Бабай забирає».

9. Ніколи не застосовуйте фізичного і психічного насильства над дітьми. Багатогодинне мовчання батька після сварки переноситься дитиною вкрай складно!

Якщо докладені вами зусилля не привели до бажаного результату, зверніться за допомогою до психолога.

 

Джерело: www.fdu.org.ua

, , , , переглядів: 488

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *