Спільний сон – як відучити дитину спати з батьками?

07.05.2017

Спільний сон – як відучити дитину спати з батьками?

Спільний сон – це дуже зручно, коли дитина поруч, мама відчуває кожний рух, кожну потребу своєї малечі. Він полегшує нічний догляд за дитиною, допомагає контролювати стан дитини, наприклад під час хвороби, реагувати на потреби малюка, такі як поїсти чи сходити в туалет. А також спільний сон дає змогу матусям краще відіспатись, і з гарним настроєм розпочати новий день.
Але рано чи пізно, настає момент, коли потрібно відучити дитину від сну з батьками. Згідно з останніми дослідженнями, оптимальний вік для цього – 3 роки. Оскільки в період з двох до трьох років в малюка триває криза «самостійності» – дитина починає усвідомлювати себе як окрему від матері особистість. Тому в цей момент найкраще привчати дитину до свого ліжечка, щоб для неї це було безболісно.

Також не варто затягувати спільний сон з батьками через те, що малюк може побачити сексуальні відносини батьків, а це травматично для нього. Діти, що мають такий досвід, в майбутньому можуть мати надмірно розвинену схильність до мазохізму або садизму в своїй сексуальності. До того ж надто довгий спільний сон може перешкодити розвитку особистості дитини, спровокувати інфантильність або схильність до невротичних страхів в майбутньому.
Триває даний процес в кожного по різному – може тривати кілька місяців, а може й кілька днів, іноді діти самі заявляють про бажання спати окремо. Щоб процес привчання до свого ліжечка для дитини пройшов непомітно і без стресових ситуацій потрібно дотримуватися наступних психологічних установок.
Для початку потрібно визначитись – чи це буде окреме ліжко, чи окрема кімната. Але у двох випадках, вам потрібно облаштувати спальне місце дитини. Непогано було б зробити хоча б мінімальний ремонт, обрати ліжечко, також постільну білизну. Нехай у цьому процесі беруть участь не тільки батьки, а й дитина, це ж робиться все-таки для неї. Дозвольте своїй малечі самій обрати, хоча б деякі елементи декорування кімнати. Так ви будете розвивати в дитині самостійність, також інтерес до майбутньої кімнати чи ліжечка.
Наступним, після облаштування спального місця, виникає питання – як відучити дитину спати з мамою? Для початку потрібно просто запропонувати дитині лягати у ліжко – у своє ліжко. Багато малят з ентузіазмом лягають в ложі з яскравою і цікавою постільною білизною, яку вони самостійно обрали.
Зробіть цей процес у вигляді гри, придумайте цікаву історію, якщо це дівчинка, нехай вона буде принцесою, яка йде спати в своє королівське ліжко, хлопчик може бути супергероєм. Також, щоб зацікавити малечу, можете скористатись спеціальними піжамами із зображеннями улюблених героїв. Від такого процесу дитина буде щаслива, їй запам’ятається яскравий сценарій про те, як здорово робити щось нове.


Якщо малюк на відріз не хоче спати окремо, поставте його ліжечко біля свого. Так він буде відчувати близькість мами. Через якийсь час зробіть між вами невеликий бар’єр – це може бути велика м’яка іграшка або ж тумбочку. Наступні ваші дії полягають в поступовому віддаленні дитячого ліжечка від вашого.
Все це допоможе вам безболісно для психіки дитини перевести його на самостійний сон. Дорослим потрібно набратися великого терпіння, яке з часом принесе щастя і добробут вам і вашим діткам.

Джерело: http://proallhealth.xyz

, , , , , переглядів: 1 066

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *