Таїнство Вифлеємського Вогню: як чудодійний вогник поширювавсь Рівненщиною

09.01.2018

Таїнство Вифлеємського Вогню: як чудодійний вогник поширювавсь Рівненщиною

На Рівненщині пластуни передавали Вифлеємський Вогонь до кожного куточку області, щоб усі бажаючі могли принести його світло до своїх осель.

У чому ж цінність Вифлеємського Вогню? Чому люди з таким трепетом несуть у свої оселі свічечки з мерехтливим вогником? Звідки пішла ця традиція?

Передача Вифлеємського Вогню

Цю прекрасну передріздвяну традицію – розповсюджувати Вифлеємський вогонь миру – започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Із самого початку акція планувалася з метою підтримки неповносправних дітей та усіх, хто потребує допомоги та уваги в передріздвяний час. І одразу ж цю благородну справу взяли в свої руки скаути.

Передача Вифлеємського Вогню

Від імені громади Рівного Вифлеємський вогонь миру отримав міський голова Володимир Хомко

Передача Вифлеємського Вогню

Пластуни заспівали пісню Вифлеємського Вогню миру та передали запалену лампадку голові Рівненської районної державної адміністрації Володимиру Пилипчуку

Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь на місці народження Ісуса Христа у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Саме із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання, яке мандрує із заходу на схід, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.

Передача Вифлеємського Вогню

Вифлеємський Вогонь біля Злата Плази

 

По Україні Вифлеємський Вогонь поширюють члени Пласту – Національної скаутської організації України. Цього року пластуни п’ятнадцятий рік поспіль отримують Вифлеємський Вогонь Миру від польських скаутів і передадуть його українській громаді, церквам, заносять до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки.

Передача Вифлеємського Вогню

Юначки гуртка “Зоряне сяйво” передають Вогонь у селищну раду с. Зоря

Передача Вифлеємського Вогню

Передача Вогню бійцям військової частини біля смт. Оржів

Передача Вифлеємського Вогню

Не оминув Вогонь і “Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни”

Передача Вифлеємського Вогню

Пластуни с. Здовбиця передають Вогонь до церкви

Передача Вифлеємського Вогню

Вифлеємський Вогонь примандрував у держустанову м. Здолбунова

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

До Рівного цьогоріч Вогник Миру прибув 26 грудня. Привезли його сюди рівненські пластуни. Звідси вогонь передававсь у храми, дитячі будинки, будинки престарілих, а також пластунам інших станиць.

 

 

 

 

, , , переглядів: 302

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *