Те що ми не знали про бруд та мікроби: дослідники шокують відкриттями

03.08.2017

Те що ми не знали про бруд та мікроби: дослідники шокують відкриттями

Бруд – головний біль усіх мамочок. Дитя тільки вибіжить на вулицю, відразу знаходить листочок, паличку, іграшку, яку пробує “на зуб”. Загалом бруд і мікроби супроводжують малят повсюди: і навулиці і вдома. Адже діти, це особлива категорія людей, які мають талант знаходити їх будь-де і будь-коли.

Варто чи ні, провадити одвічну боротьбу з брудом, чи  взяти його в союзники? Дослідники знайшли відповідь!

бруд і дитина

Після народження другої дитини Джек Гілберт, вчений, який вивчає мікробні екосистеми в Чиказькому університеті, вирішив з’ясувати, чи дійсно такий небезпечний для дітей контакт з мікробами і брудом.

«Виявилося, що більшість досліджених нами контактів дитини з мікробами були насправі корисні, – поділився Гілберт своїми висновками. – Наприклад, якщо ви просто оближете соску, яка впала на підлогу, а потім знову вставите її в рот малюкові, це насправді не зашкодить йому, а тільки стимулює його імунну систему, змушуючи її працювати і ставати сильнішою».

Зараз Джек Гілберт випустив у співавторстві книгу «Бруд – це добре: користь мікробів для розвитку імунної системи вашої дитини». Складена в форматі «питання-відповідь», вона містить відповіді на багато запитань, які задавали батьки лікарям протягом досить тривалого періоду. Ми наводимо лише деякі найбільш часті.

Що батьки часто роблять неправильно?

Однією з основних помилок є надмірна стерилізація навколишнього середовища, що практично повністю запобігає забрудненню сучасних дітей. Наприклад, якщо діти виходять на прогулянку і граються у грязюці, то їх, як тільки вони забрудняться, відразу ж повертають додому для миття, або починають стерилізувати руки антисептичними серветками, стежачи за тим, щоб вони більше не забруднилися. Крім того, сучасні батьки намагаються тримати дітей подалі від тварин – в першу чергу собак і кішок, а також іншої живності.

бруд і діти

Якщо навколо вирують ГРЗ або грип, то часто мити руки – це нормально, але якщо діти грають з домашньою кішкою, а собака раз лизне обличчя дитини – це теж не погано, а, навпаки, може бути надзвичайно корисно для дитячого здоров’я.

Дезинфікуючий засіб для рук: корисний чи шкідливий?

Швидше шкідливий. Навіть кімнатної температури мильна вода – це набагато краще для загального здоров’я дитини, ніж будь-який концентрований дезинфікуючий засіб.

Чи правда, що якщо їжа падає на землю і її піднімають менш ніж через п’ять секунд, то вона безпечна?

Правила «п’яти секунд» не існує – це міф. Наприклад, мікробам потрібні мілісекунди, щоб прикріпитися до впалого варенням вниз шматочку тосту. У сучасному  будинку практично неможливо знайти дійсно небезпечну мікрофлору, а значить, ваша дитина нічим не ризикує.

Потрібно обов’язково вимити соску або можна просто облизати її, якщо вона впала на землю?
бруд і діти
Дивно, але краще соску, що впала на землю, облизати і дати її маляті. Дослідження більш ніж 300 000 дітей показало, що у дітей, батьки яких просто облизували соску і повертали її назад в рот дитини, набагато менше розвивалися різноманітні алергії, астми та екземи, та й в цілому їх здоров’я було міцніше.

Чи справді алергії є наслідком надмірних спроб батьків захистити дітей від бруду?

Звичайно. Раніше люди з’їдали набагато більше ферментованих продуктів, що містять бактерії. Раніше діти регулярно піддавалися впливу різних тварин, рослин і ґрунту.

Тепер люди живуть в закритих приміщеннях, де стерилізують все, що тільки можна, внаслідок чого їх імунні системи стають гіперсенсибілізовані, тобто надчуттєвими. Пояснюється це тим, що клітини-воїни, що називаються нейтрофілами, при зайвій дезинфекції навколишнього середовища залишаються без роботи і «дратуються», а коли вони нарешті бачать щось чуже організму, наприклад пилок, то кидаються на неї, як на щось дуже небезпечне. Саме бездіяльністю імунітету і пояснюється масове виникнення у дітей астми та екземи, а також харчових алергій.

бруд і діти

Що можна їсти дітям без побоювання?

Найчастіше дуже важко змусити дитину дотримуватися здорового раціону. Намагайтеся заохочувати споживання дітьми яскраво забарвлених і листових овочів, зелені та прянощів, забезпечте їм дієту, багату клітковиною, і максимально зменшіть споживання цукру. Головне ж правило просте – дозвольте вашій дитині пізнати світ, випробувавши його на смак, колір, запах … Якщо малюк належним чином вакцинований від небезпечних інфекцій, то немає ніякої реальної загрози його здоров’ю.

У процесі ж пізнання світу діти в результаті фактично отримують не негативний, а сприятливий вплив навколишнього середовища, тренуючи організм і пристосовуючись до різних природних факторів.

, , , , переглядів: 648

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *