ТОП-10 фраз, які не можна говорити дитині, яку віддають у садочок

08.05.2017

ТОП-10 фраз, які не можна говорити дитині, яку віддають у садочок

Доволі часто адаптація малюка до садочка є складним і поступовим процесом. І щоб поліпшити його, батькам доводиться бути дуже обережним як у поведінці, так і словесному заохоченні. Дізнайтесь, які фрази слід забути, якщо ваша дитина збирається в садочок. Деякі з них лякають дитину, інші її обманюють, але всі вони — заважають адаптації.

Садочок
1. Вчись їсти самостійно, бо в садочку ніхто кормити тебе не буде!” — таким способом ми формуємо негативну установку дитини на садочок. Краще скажіть: “Ти вже можеш їсти сам, ти вже такий дорослий! Мені так подобається дивитися, як ти самостійно їси!

2. “Ану поділись іграшкою — в садочку доведеться ділитися! Там всі іграшки спільні!” — для дитини це не аргумент, а для того, щоб малюк зміг взаємодіяти з іншими дітками, йому потрібно цьому навчитися. Краще скажіть: “Дивись, як хлопчик хоче твою іграшку, давай дамо йому трішки погратися, він пограється і поверне!”

3. “Не плач, бо віддам в дитячий садок!” — так ми залякуємо дитину, формуємо враження, що в садку погано і там можуть скривдити.

4.” Заспокойся, бо заведу в дитсадок і там залишу!” — знову ж таки, лякаємо дитину ще й тим, що мама може хотіти позбутися її, а значить не любить…

5. Там не страшно! Не бійся! Вихователька не буде тебе ображати!” — “не” дитиною не сприймається. Дитина чує: “Потрібно боятися, в садку страшно, а вихователька може скривдити”

6. Я буду з тобою в групі сидіти!” (якщо насправді ви не збираєтесь цього робити) — це обман. Обманюючи малюка ми самі собі копаємо яму, оскільки з часом він перестане нам довіряти, почне обманювати сам. Тому, якщо ви пообіцяли залишитися з дитиною — залишіться, і не йдіть поки малюк на це не погодиться.

7.” Я тобі куплю …, якщо ти підеш в садочок! “— малюк звикне до того, що кожен раз мама щось купує і з часом почне маніпулювати і вимагати щораз більше і більше.

8. Будь-який негатив про вихователів, помічників вихователя дитини, садочок загалом, навіть просто інтонація (в присутності дитини) — малюк складає враження про вихователів з ваших слів. Якщо ви негативно відзиваєтеся — значить вихователі погані, тому з ними залишатися небезпечно.

9. “Не плач! Дивися, інші діти не плачуть! А ти…” — не варто порівнювати дитину з іншими. Ніколи. Ні за яких обставин! Краще скажіть: “Тобі сумно / гірко, що доводиться залишатись без мами. я теж сумуватиму за тобою!”

10.” В садочку так весело! Там стільки іграшок! Там стільки діток! Всі граються, веселяться!” — ці фрази здатні викликати в дитини завищені очікування і сформувати враження, що садочок — це розвага, і що в садочку одразу з першого ж дня буде так прекрасно. Тому краще говоріть правду, більш стримано, попереджайте, що з дітками доведеться спочатку познайомитися, що в садочку будуть заняття і вихователь, яку потрібно буде уважно слухати.

Джерело: http://dityinfo.com/

, , , переглядів: 1 240

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *