Топ-11 дитячих запитань, які ставлять дорослих у глухий кут, та відповіді на них

08.08.2017

Топ-11 дитячих запитань, які ставлять дорослих у глухий кут, та відповіді на них

Іноді діти задають такі питання, що насправді не знаєш сміятися чи червоніти. Але малюку необхідно почути відповідь. І щоб не вийшло, як в тій рекламі: « а навіщо ви мене купили, якщо зі мною не розмовляєте?», пропонуємо вам варіанти відповідей на дитячі запитання, які часто ставлять нас дорослих у глухий кут. 

Незручні запитання

Як я з’явився на світ?

Будьте чесні, але не заглиблюйтеся в деталі.«Коли люди люблять один одного, вони цілуються і обіймаються.Тато передає мамі свою клітинку. Вона з’єднується з маминої, і в животі з’являється дитина. Вона маленький, як рибка, і плаває всередині мами. А потім вона росте, перестає поміщатися всередині і народжується ».
Старшим дітям можна розповісти про сперматозоїди і яйцеклітини.

Чому у хлопчика і дівчинки там все по-різному?

Постарайтеся розповісти про це без ніяковості, адже інтерес дитини до статевих органів – річ абсолютно природна. «Ці відмінності потрібні для народження дітей. У хлопчиків є пеніс. У дівчаток – піхва і матка – спеціальний мішечок для майбутньої дитини. Хлопчик і дівчинка виростають, зустрічаються і хочуть мати дітей. Вони з’єднуються, як пазли або як деталі конструктора. Після цього в животі з’являється дитина ».

А я одружуся на мамі, коли виросту?

Це питання задають майже всі діти, коли у них формується прихильність до протилежної статі. М’яко скажіть «ні».«У кожного в родині своя роль. Твоя сестра не може стати татом, тато – бабусею. А ти не можеш стати чоловіком своєї мами. Коли ти виростеш , то зустрінеш красиву молоду дівчину. Ви будете любити один одного, одружитесь і у вас з’являться свої діти ».

Чому ви сваритесь?

Дитина підсвідомо відчуває провину за сварки батьків. Важливо, щоб малюк зрозумів, що його провини тут немає. «Люди сваряться, тому що не завжди погоджуються з думкою один одного. І діти сваряться, і дорослі іноді теж. Але ми обов’язково помиримося, тому що ми любимо один одного. І кожен з нас любить тебе ».

А чому ця тьотя така товста?

Запитання такого типу особливо не зручне на людях. «Всі люди різні. Бувають високі, низькі, товсті і худі. А буває, що людина захворіла і тому виглядає інакше. У будь-якому випадку йому може бути прикро. Тому не потрібно показувати пальцем на того, хто відрізняється від інших. Краще запитати мене про нього, коли ми залишимося одні, щоб нікого не образити ».
Незручні запитання
А кого ви любите більше: мене чи сестру/брата?

Брати і сестри завжди змагаються за любов батьків. «Так, ви різні, і наша любов може проявлятися по-різному. Але ми вас обох любимо однаково сильно, як ти однаково любиш маму і тата. Ви обоє мені дуже дорогі ».

А лікар мені зробить боляче?

Поясніть дитині, що лікування необхідно. Не варто називати його боягузом і соромити: «Що ти як маленький?». Краще: «Лікар не хоче тобі зла, його робота – боротися з мікробами і болячками. Буде трохи боляче, але без цього не стати здоровим. Коли я хворів, мені теж робили уколи. Мені було страшно, але я впорався. І ти зможеш. Подивися, твій зайчик теж захворів, йому потрібно до лікаря. Він дуже наляканий, давай йому розповімо, чому не варто боятися лікаря ».

А я помру? А ви?

Не брешіть дитині про його невразливості і ваше безсмертя. Він здатний прийняти правду.«Люди, тварини і навіть квіти колись помирають. Це закон природи. Так потрібно, щоб усім, хто народжується, вистачило місця на планеті. І ми колись помремо. Але це буде не скоро. Ти проживеш прекрасне життя, повне пригод і відкриттів ».

Чому ти йдеш від мене на роботу?

Поясніть, що ваша робота – це закон, з яким треба рахуватися. Акцентуйте увагу на радості майбутньої зустрічі.«Я не хочу з тобою розлучатися, але так треба, і тут нічого не поробиш. Робота дуже важлива. Зате ввечері ми обов’язково зустрінемося і будемо дуже-дуже раді. Давай поміняємося нашими речами? Візьми мій брелок, а я візьму твою іграшку. І ми здалеку будемо відчувати один одного ».

Чому вам можна, а мені – ні?

Не бійтеся зізнатися, що ви не ідеальні. Важливо, щоб дитина розуміла, що не всі дії батьків слід копіювати.« Іноді сиджу допізна за комп’ютером, але я не хочу, щоб ти повторював мої помилки. Це моя погана звичка, від якої я буду позбавлятися. Тому що я хочу стати краще ».

А раптом чудовисько з під ліжка з’їсть мене?

Поставтеся до страхів дитини серйозно і разом з ним придумайте, як перетворити страшне в добре.«Розкажи мені про чудовисько. Знаєш, такі монстри дуже бояться магічних заклинань. Давай разом придумаємо таке. Або ось, дивися, це не простий старий пульт від телевізора. Бачиш цю секретну кнопку? Коли ти її натискаєш, чудовиська зникають. Давай покладемо цей пульт поруч з твоєю ліжком ».

Правила відповідей на дитячі запитання

  • Дитині не потрібно знати більше, ніж він запитав.
  • Відповідайте просто.
  • Не обманюйте. Якщо ви не знаєте відповіді, просто зізнайтеся в цьому малюкові. І пошукайте відповідь разом. Такий підхід тільки зміцнить ваш авторитет, а ось брехня, навпаки, зруйнує. Коли дитина від кого-небудь дізнається правду, вам доведеться пояснювати йому, чому ви збрехали.
  • Не кажіть зверхньо, повчальним тоном.
  • Уникайте глузувань, ставитеся до дитини серйозно.
  • Ви ж хочете, щоб малюк і надалі підходив до вас зі своїми питаннями.Дивіться глибше.
  • Іноді питання – це несвідома спроба попросити допомоги або прихований страх, спробуйте зрозуміти, чого дійсно чекає від вас маленька людина.Джерело
, , , , , переглядів: 1 593

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *