У одній із шкіл Рівного виявили перевищений рівень токсичних речовин

07.05.2018

У одній із шкіл Рівного виявили перевищений рівень токсичних речовин

Із скаргою на специфічний запах у приміщенні гімнастичної зали НВК “Колегіум”, м.Рівне, вул.Пересопницька,93 до Центру звернулися батьки учнів, що навчаються у закладі.

Фахівці Установи підтвердили побоювання батьків щодо забруднення повітря в приміщенні.

У повітрі виявили значні перевищення вмісту формальдегіду та фенолу. Рівні токсичних речовин у школі перевищували гранично допустимі значення (ГДК) у декілька разів (вміст фенолуперевищував гранично допустиму концентрацію (ГДК) від 5,3 до 11 разів, формальдегіду – від 1,3 до 2,4 разів).

Випадок із фенолом та формальдегідом у НВК “Колегіум” – лише один з прикладів проблеми забруднення, яка існує в багатьох навчальних закладах та й не тільки – це стосується великої кількості житлових, громадських та адміністративних приміщень.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, рівень забруднення повітря в приміщенні може перевищувати токсичність повітря на вулиці в 8 – 10 разів.
Ситуація з якістю повітря в приміщеннях загалом невтішна. Більшість популярних нині новітніх матеріалів на основі деревини (МДФ, ОСБ, фанера, ДСП, ламінат) сильно насичують повітря як фенолом і формальдегідом, так і не менш шкідливими альдегідами – масляним, валеріановим, капроновим. 

Оскільки навіть дорогі та сертифіковані будматеріали та меблі сьогодні можуть виявитися небезпечними, фактично єдиним способом убезпечити себе від ризиків є вибір якісних будівельних та оздоблювальних матеріалів, звернення уваги ще на стадії покупки на якість меблів. Бажано, щоб кромки і краї меблів були закриті. Різкий хімічний запах від ДСП може відчуватися ще в магазині. Зрозуміло, від покупки таких меблів варто відмовитися.

УВАГА! Не слід ставити предмети з ДСП і МДФ поблизу джерел тепла – біля батарей опалення. Перед тим, як заносити в приміщення меблі, ламінат, фанеру та інші оздоблювальні матеріали, дайте їм «вивітритися» в провітрюваному приміщенні. Якщо є сумніви з приводу якості повітря в приміщенні, можна провести лабораторні дослідження. Зважаючи на масову закупівлю одномісних парт для першачків, відповідно до нових вимог, проблема набуває особливої актуальності.

, , , , , , , , переглядів: 176

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *