В чому небезпека «індійської» вакцини, та чи врятують від ускладнень антиалергічні препарати?

26.12.2017

В чому небезпека «індійської» вакцини, та чи врятують від ускладнень антиалергічні препарати?

Вакцина АКДС, країна виробник Індія, якою проводять щеплення в усіх державних медичних закладах, наробила неабиякого переполоху навіть серед батьків, які вакцинують своїх дітей. Побутує думка, що ця вакцина набагато гірша по якості за європейський аналог, а також є причиною розвитку побічних ефектів.

Налякані батьки часто або взагалі відмовляються від щеплення цією вакциною, або ж намагаються «підготувати» дитину до щеплення за допомогою антигістамінних (антиалергічних) препаратів. Але чи насправді реакція на вакцину залежить від місця її виробництва? Чи справді «індійська» вакцина небезпечна? І чи допомагають ліки від алергії легше перенести вакцинацію? Відповідь на ці запитання дає головний лікар дитячих клінік медичної мережі «Добробут», член Ради ГО “Українська академія педіатрії” Олексій Риков.

Індійська вакцина АКДС

 

«По-перше: антигістамінні препарати є ліками проти алергії. Вважаючи на те, що звичайні післявакцинальні реакції не є алергічними, – сенсу в профілактичному прийомі антигістамінних ліків немає. Крім того, розвиток анафілактичних реакцій ці препарати також не попереджують. Таким чином ви даєте дитині зайві ліки, користі від яких немає, а побічні дії є. По-друге, стосовно “індійської” вакцини. Всі вакцини, які використовуються в Україні, мають прекваліфікацію ВООЗ та можуть використовуватися в будь-яких країнах світу. Тобто виробництво відповідає стандартам та їхня ефективність та безпека доведена. Більша реактогенність цієї вакцини пов’язана з тим, що вона містить цільноклітинний кашлюковий компонент. Цільноклітинни вакцини частіше дають місцеві та загальні реакції порівняно з ацелюлярними (там де містяться “подрібнені” клітини) незалежно від виробника, тобто хоч швейцарські, хоч американські»,  – написав лікар, відповідаючи на запитання однієї з учасниць фейсбук-спільноти, організованої ГО «Батьки за вакцинацію».

, , , , переглядів: 1 405

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *