В яких випадках звертатись до логопеда? Поради батькам

18.11.2017

В яких випадках звертатись до логопеда? Поради батькам

Останнім часом логопеди звертають увагу на збільшення кількості дітей з різними мовленнєвими порушеннями. Деякі з порушень з часом коригуються самостійно: дуже рідко діти з першого разу навчаються правильно вимовляти шиплячі, свистячі чи інші звуки. Це так, але значно частіше, ніж здається батькам, дитині буває потрібна допомога спеціаліста.

поради логопеда

 

Трьохрічна дитина відмовляється говорити словами, все показує жестами, нервується, коли її не розуміють. Дошкільник, який ніяк не впорається з правильною вимовою звука “р”, або й узагалі не може доладно висловлювати свої думки. Буває, що дитина прекрасно говорить, але, ставши першокласником, відчуває труднощі з читанням і письмом. То в яких випадках батькам варто приймати міри, а в яких мовлення самостійно скоригується?

1). В 7-10 місяців малюк починає розуміти мову дорослих і говорить свої перші слова. З цього часу і до 1,5 року словниковий запас дитини активно поповнюється. Варто звернути увагу, якщо в цей період довго немає нових слів.

2). Якщо вашій дитині 3 роки і вона говорить дуже мало, окремими словами, чи складами, використовує замість слів міміку і жести, то вам потрібно звернутися до логопеда. Якщо в дитини у 3-4 роки мовлення незрозуміле, нечітке, знову ж таки, потрібен логопед.

3). Якщо дитині 5 років і вона не вимовляє деякі звуки чи неправильно їх вимовляє (наприклад, Шаша, а не Саша), переставляє склади в словах, чи скорочує слова, в цьому випадку потрібно звернутись до логопеда.

4). Мовленнєві затинання, преривисте дихання можуть свідчити про заїкання (як правило, воно виникає у віці 3, 7, 12 років) – необхідна консультація логопеда.

5). Якщо дитина пише і пропускає букви, склади, слова, або навіть речення, можливо, наявне порушення письма, пов’язане з недорозвиненим мовленням. В цьому випадку також потрібна консультація логопеда.

поради логопеда

 

Щоб дитина розвивалась у нормі, батькам необхідно дотримуватись простих порад:

  • З раннього віку активно спілкуйтесь з дитиною. При цьому мовлення дорослого має бути емоційно забарвленим, чітким, правильним, зрозумілим, тому що дорослі є взурцем для дитини, і діти швидко починають наслідувати специфічні риси мовлення домашніх!
  • З дитинства грайте з дитиною в сюжетні ігри, а також ігри, які розвивають пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику.
  • Частіше читайте разом з дитиною вголос. Обговорюйте прочитане.
  • Виключіть гіперопіку над дитиною. Не поспішайте 1,5 річній дитині подавати все те, на що маля показує пальчиком: нехай дитина озвучить своє прохання.
  • Створіть дитині середовище для спілкування з іншими дітьми (дитячий садочок, дитячі майданчики, дитячі розвиваючи заняття і т.д.), адже саме в соціумі розвивається мовлення дитини.

 

, , , переглядів: 384

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *