Весняна алергія у дитини – що робити?

14.04.2017

Весняна алергія у дитини – що робити?

Весняна алергія, або іншими словами поліноз – це реакція організму на збудники, які появляються переважно весною. Даним алергеном являється пилок рослин, який під впливом вітру швидко розноситься осідаючи на слизову оболонку носа й очей, що веде до алергічної реакції.
Поліноз може проявлятися по різному – чхання, алергічний риніт, безпричинний кашель, свербіж, сльозотеча, розвивається алергічний кон’юнктивіт, висипка на шкірі, порушення дихання, задишка, що може призвести до бронхіальної астми.


Як же полегшити стан алергіка, особливо якщо це дитина, яка самостійно не може справитись з проявами алергії?
Перше, що потрібно зробити – це усунути збудник впливу. Для цього потрібно проводити сухе і вологе прибирання житла, а також очищувати повітря за допомогою домашніх очищувачів на основі вугільних фільтрів. Рекомендується також зміна місця проживання на період загострення алергічних реакцій.
Наступне, що полегшить стан організму є приймання антигістамінних препаратів, які зменшують набряклість та запалення слизових оболонок. Також можна використовувати очні каплі при кон’юнктивіті та проти набрякові засоби при риніті.
Іноді дане лікування може не дати бажаних результатів, це залежить від особливостей кожного організму. В такому випадку призначається імунотерапія – це введення в невеликих дозах алергену, поступово збільшуючи її. В результаті виробляється стійкість до алергену. Але це потрібно робити до початку проявів алергії.
Попри медикаментозне лікування, дотримуйтесь наступних заходів щоб вберегти дитину від проявів алергії: 

 

  • організовуйте прогулянки з дитиною після 10 години ранку, оскільки пік пил кування триває з 5 до 10 години ранку;
  • добре гуляти після дощу, коли пил прибивається до землі;
  •   остерігайтеся прогулянок у суху вітряну погоду;
  •  старайтесь якомога менше знаходитись на сонці;
  • одягайте марлеву пов’язку;
  • після прогулянки змийте дитину в душі та поміняйте одяг;
  •  не сушіть одяг на відкритому повітрі в період цвітіння.
, , , , , переглядів: 676

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *