Весняна втома у дитини: як відрізнити від капризів

03.04.2017

Весняна втома у дитини: як відрізнити від капризів

Весна вже впевнено вступила у свої права. І здавалось би, що все сприяє активності як вашій, так і вашого малюка. Та ви все частіше починаєте помічати, що дитина стає сонливою і млявою, швидко втомлюється. Піднятися вранці з ліжка стає нестерпно важко. Так само важко даються заняття – знижується працездатність, погіршується пам’ять, розсіюється увага. На заняття спортом зовсім не залишається сил. Що стає причиною перепадів дитячого настрою? Звичайні капризи? Виявляється особливості такої поведінки можуть критися не лише примхливості дитини, а й цілком мати об’єктивне підґрунтя під назвою «весняна втома».

Причини весняної втоми

Весняна втома

  • Весняний авітаміноз
  • Ослаблений імунітет
  • Нестійка весняна погода
  • Дефіцит сонячного світла
  • Низька фізична активність і підвищені інтелектуальні навантаження

Як же подолати весняну втому

Весняна втома

  1. Вітамінізоване харчування. У щоденний раціон обов’язково потрібно включити легкі страви з фруктів, овочів і зелені, каш, нежирного м’яса і риби. Чим різноманітніше буде весняний стіл, тим більше вітамінів і мінералів засвоїться організмом дитини.
  2. Фізичні навантаження. Урізноманітнюйте прогулянки як збільшенням тривалісті, так і доповнюйте їх рухливими іграми або посильними вправами (біг, стрибки, велосипедна їзда). Фізичні навантаження на свіжому повітрі бадьорять і покращують настрій.
  3. Сонячне світло. Навіть слабкі сонячні промені в похмурий весняний день забезпечують вироблення необхідної кількості гормону серотоніну.
  4. Сон. Абсолютно логічно – щоб подолати весняну втому потрібно більше відпочивати. Міцний сон допомагає відновити сили млявої дитини.
  5. Загартовування. Контрастний душ, сауна, плавання в басейні, обтирання або обливання холодною водою – ці процедури сприятливо впливають на нервову систему, бадьорять.

Нехай весна вашої дитини буде теплою і активною!

Джерело: www.dityinfo.com

, , , переглядів: 521

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *