Від спеки врятує кондиціонер. Та чи варто?

04.08.2017

Від спеки врятує кондиціонер. Та чи варто?

Спека. Шалена спека! Плавиться асфальт і плавиться мозок. Куди не тікай, спека наздоганяє. І в такий час на допомогу приходить… кондиціонер. Але чи варто?  Адже кондиціонери дуже шкідливі, викликають страшні хвороби і користуватися ними треба з особливою обережністю. Це – дорослим! Дітей же взагалі слід від кондиціонерів ховати, а хворих дітей – ховати якнайдалі … Знайомі “страшилки”?

кондиціонер

 

Розібратись нам із питанням кондиціонера допоможе всезагальний улюбленець, лікар Комаровський. Ось, що відомий педіатр каже про кондиціонери:

“Переважна більшість сучасних тат і мам, не кажучи вже про дідусів і бабусь, отримали доступ до принад кондиціонованого повітря вже в дорослому стані – тобто не мають досвіду спілкування-адаптації, що іде своїми коренями в дитинство. Кондиціонер, як будь-яке досягнення цивілізації, має свої плюси і мінуси, про них треба знати, плюсами користуватися, мінуси обходити. Принципова особливість дитячого організму – здатність адаптуватися до зовнішніх умов, і чим дитина молодша, тим легше ця адаптація відбувається. Якщо з дитинства кондиціонерне повітря – буденність, то дитячий організм легко до нього пристосовується. Це універсальний закон, а з закону слідує  філософське, але очевидне правило: не уникати, а пристосовуватися, але вміти користуватися.

кондиціонер

Незнання закону не звільняє від відповідальності за здоров’я дитини! Сумний наслідок – дівчинка Маша з температурою тіла 38 ° С і забитим носом знаходиться в кімнаті, де температура повітря теж 38 ° С … А кондиціонер не включається, тому що, на думку бабусі, «буде ще гірше»!

Правила користування кондиціонером досить прості і легко реалізовані. Ці правила дуже бажано дотримуватися здоровим і обов’язково дотримуватися хворим:

  • Контролювати вологість повітря і при необхідності користуватися зволожувачем.
  • Не забувати про те, що в кондиціонері є фільтри, які слід регулярно міняти або мити.
  • Використовувати режим плавної (повільної) зміни температури.
  • Перед працюючим кондиціонером знаходиться зона активного руху повітря, розмір цієї зони (зазвичай два на три метри) індивідуальний, тобто залежить від конкретної моделі апарата. Це треба враховувати, і, не розміщувати тут дитяче ліжко.
  • Хоча б іноді провітрюйте приміщення, зрозуміло, з урахуванням погоди і екологічної ситуації за вікном.”

Отож, сміливо користуйтесь кондиціонерами та будьте здорові!

, , , , переглядів: 425

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *