Виховання дівчинки. Що потрібно знати батькам?

08.03.2017

Виховання дівчинки. Що потрібно знати батькам?

Виховання дівчинки

Поява в родині малюка є важливим етапом. Ще до народження батьки будують плани на майбутнє: купують  одяг, готують дитячу кімнату і думають про ім’я. Особливо це пожвавлюється, коли сім’я дізнається стать дитини. Це дає їм можливість більш індивідуально підійти до деталей. Згодом це, звичайно, буде стосуватися й особливостей виховного процесу.
Отже, що потрібно знати батькам, які виховують дівчинку?

Дівчинка це майбутня жінка із самого народження. І це проявляється вже на рівні того, що в неї відмінний від хлопчиків перебіг психічних процесів, природні задатки, фізіологічна сторона сприйняття. Дівчатка більш чутливі до шуму, мають більшу чутливість шкіри, їх більше дратує тілесний дискомфорт, вони швидше і залюбки відповідають на дотики, прогладжування, їх гри частіше базуються на ближньому зорі, їм потрібно менше простору для рухливих забав та інше.

На перший погляд, здавалося б, що у вихованні дівчинки важливішу роль виконує мама. Та чи так це справді? Ні: для розвитку та подальшої статевої ідентифікації необхідна активна участь обох батьків. Хоча, дійсно, близькі емоційні стосунки саме з мамою надзвичайно важливі у зростанні дівчинки, адже вона є тим зразком жіночності, який наслідує донька у майбутньому. Проте тато виступає у ролі прикладу доброзичливості, захисту, стабільності, безпеки, що є не менш важливим при формуванні особистості. А ще, стосунки з татом, є моделюванням надалі відносин із протилежною статтю.
У випадку, якщо сім’я з якихось причин є неповною (наприклад, мама або тато самостійно виховують донечку), дівчинці необхідно мати близьку людину тієї статі, якої не вистачає: це може бути бабуся чи дідусь, хресні батьки або інші важливі у житті люди.

Чим особливі дівчатка?

Звичайно, що кожна дитина, і хлопчик, і дівчинка, неповторна, наділена індивідуальними якостями, що проявляються в характері, темпераменті, фізичному та психічному розвитку. Важливо при цьому ні в якому разі не порівнювати дітей різних статей, ставити хлопчиків у приклад дівчаткам чи навпаки, знецінювати їх перед дівчатками.

Виховання дівчинки

Та у вихованні дівчаток є ряд значущих факторів:

• Дівчатка більше виснажуються емоційно – не перевантажуйте їх зайвими враженнями, не вимагайте надто тривалої уваги у незвичних обставинах.
• Для дівчинки дуже важливою є гендерна роль мами, її ставлення до родини, до тата, до чоловіків і жінок в цілому – адже дитина наслідує зразки маминих дій та світосприйняття, як майбутня жінка.
• Приділяйте багато уваги «дівчачим справам»: дівчинці важливо і не менш цікаво займатися «прибиранням», «макіяжем», «приготуванням їжі», доглядом за лялькою – так розвивається жіночність, здатність до піклування, співчуття, доброта.
• Не намагайтесь зробити з донечки «хлопця у спідниці», навіть із найблагороднішою метою (наприклад під гаслом: «У жорстокому світі виживають сильніші» – цим можна порушити природній розвиток жіночої сутності, викривити сприйняття себе та своєї ролі).
• Обов’язково визнавайте всі досягнення, навіть найменші вдалі спроби – впевнене почуття власної гідності, визнання важливими людьми спонукає до подальших дій, розвитку, навчання.

Виховання дівчинки

Без сумніву, не існує універсальних рекомендацій щодо виховання дівчаток, як і хлопчиків. Але найголовніше, що потрібно зробити батькам – це надати любов, увагу, розуміння, сприймати свою донечку не як копію чи продовження себе, а як окрему неповторну особистість.

Фото з інтернету.
Джерело: www.svitmam.ua

, переглядів: 2 248

Кількість коментарів: 2
  1. То в чому ж особливість?
    Роль мами, дівОчі (а не дівЧАчі) ігри з дівчатками, не робити хлопця у спідниці – очевидна річ. Визнання ДОСЯГЕНЬ (а не ЗАСЛУГ) – не залежить від статі.
    На додачу, як бачимо, еупа моаних помилок.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *