Як мамі виховувати сина?

28.08.2017

Як мамі виховувати сина?

виховання сина

Виховання сина залежить від багатьох, інколи навіть незначних, моментів, на які варто звернути увагу турботливим матусям.

 

  1. НІКОЛИ НЕ СМІЙТЕСЬ НАД СИНОМ

Для чоловіка насмішка жінки – завжди травма, насмішка матері – це дуже глибока травма. Неважливо, посмієтеся ви над тим, що він випадково надів штани на ліву сторону, над тим, що криву собаку намалював, або над тим, що зізнався в любові дівчинці за сусідньою партою. Ваша насмішка запам’ятається на все життя!

  1. ВІДПОВІДАЙТЕ НА ВСІ ПИТАННЯ

В будь-якому віці! І ніяких «тому що гладіолус» або «виростеш – дізнаєшся». Завжди – на все. Не знаєте відповіді – так і скажіть. Потім дізнайтеся – і дайте відповідь. Стривожились? Запитання дитини змусило вас червоніти? Відмінно – тепер ви можете проаналізувати ще один свій комплекс. Але це – ВАШ комплекс. Не втовкмачуйте його в психіку своєї дитини. Дайте відповідь, що запитання поставило вас в глухий кут, і вам потрібно зібратися з думками. Попросіть відтермінувати відповідь. Діти зазвичай легко її дають.

3. ПРОСІТЬ У СИНА ПОРАДИ В ПРИЙНЯТТІ РІШЕНЬ

Ви не уявляєте собі, з якою легкістю іноді дитина може вирішити вашу «дорослу» проблему, над якою ви билися не один рік! Якою має бути наша майбутня квартира? Чому я весь час сварюся з ким-небудь? Що я роблю не так? Так хлопчик вчиться бути чоловіком і приймати рішення, а ви демонструєте йому довіру і повагу.

4. ЗАБУДЬТЕ СЛОВА «Я Ж ТОБІ КАЗАЛА!»

Навіть якщо говорили, а він не послухав – заткніть цю пісню! Назавжди. Ви не маєте права змагатися з дитиною в чому б то не було, а «я ж казала» – це саме змагання, в якому мати радіє «перемозі» … Ви мали рацію? Радійте мовчки! Він сам все зрозуміє.

5. ХВАЛІТЬ!

Захоплюйтеся, без жодних «але» і «тільки ось тут підправити». Просто – «Круто!» Ваша дитина все робить круто! Коли він виросте – він сам побачить, що потрібно було «підправити».

  1. ПІДТРИМУЙТЕ БУДЬ-ЯКУ ЙОГО МРІЮ

«Хочу бути підводним археологом» – круто! Купуйте книжки по темі. А тепер «хочу бути художником». Теж – круто! Купуйте книжки по темі. А потім «хочу бути інженером» … Схему зрозуміли? Круто! Повірте, по-справжньому він буде визначатися тільки років до 20.

7. ЯКЩО ДИТИНА ПЛАЧЕ …

Це означає, трапилася біда. Незначна для вас (в садку дали жахливу рисову кашу, замість улюбленої гречки), але гігантська для нього! Для нього будь-яка біда – гігантська. Тому що світ дитини ще зовсім невеликий, щоб каша загубилася в його масштабах … А якщо трапилася біда … ви повинні заспокоїти! Скільки б років дитині не було. Ви – зобов’язані – заспокоїти! Це ДОГМА, ЗАКОН вашого майбутнього з ним взаєморозуміння: дитина не повинна безутішно плакати. Ніколи.

8. НЕ ЧИТАЙТЕ ДИТИНІ НОТАЦІЇ! ТЕЖ – НІКОЛИ

Сподіваюся, тут коментарі не потрібні.

9. ВИ ЗАВЖДИ НА ЙОГО СТОРОНІ!

Не тільки на словах. Але і на ділі. Ви ніколи не підтакуєте  вчителям, які скаржаться на нього, ніколи не кричите на нього «за компанію» з іншими членами сім’ї. На людях – ВІН ЗАВЖДИ ПРАВИЙ. ВАШ СИН ЗАВЖДИ ПРАВИЙ!

І ось тоді він не побоїться запитати вас про те, що таке порно або як правильно цілувати дівчину. Тому що буде знати, що ви не станете кричати на нього: «Це що ще за питання ?!» або «Як тобі не соромно!» Тому що буде вам довіряти. Іншими словами, він буде в вас впевнений. Мрія будь-якої матері … Її можна досягти.

 

, , , переглядів: 758

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *