Як можна легко запам’ятати шкільний матеріал

03.08.2017

Як можна легко запам’ятати шкільний матеріал

Дитині у процесі засвоєння шкільного матеріалу необхідно знати напам’ять деякі основні поняття, які стануть основою для вивченні більш складної інформації. Але як допомогти їй утримувати в пам’яті велику кількість різноманітних знань?

Поради про математику

Як швидко визначити, в якому місяці 30 днів: багато вчителів уважають кращим метод кулака. Згинаємо пальці в кулак. Рахуємо зліва направо (великий палець до уваги не беремо), при цьому кожна з чотирьох «кісточок» пальців і трьох заглиблень між ними («канавок») є місяцем, починаючи із січня. Коли ви дійдете до останньої кісточки (липень), поверніться назад до першої кісточки (серпень) і продовжуйте рахунок. У кожному «місяці-кісточці» 31 день, а кожному «місяці-канавці» – 30 днів, за винятком лютого.

Таблиця множення: придумайте кілька веселих віршів, щоб дитина легше запам’ятовувала таблицю множення. Наприклад, «Восьминоги йшли купатись: двічі вісім ніг – шістнадцять» або «Шість гусей ведуть гусят: шість на десять – шістдесят».

Нанесення на графік точки з певними координатами: учні часто забувають, по якій осі треба відміряти відстань у першу чергу. Нагадайте своєму школяру, що, коли він був маленьким, то спочатку повзав по підлозі (по горизонталі), а потім навчився вставати й ходити (по вертикалі). Тому треба спочатку відміряти відстань по горизонтальній осі (вісь Х, або вісь абсцис), а потім по вертикальній осі (вісь Y, або вісь ординат).

Спосіб запам’ятовування одиниць вимірювання довжини в порядку зростання:спробуйте придумати акронім, наприклад, «Старенька дала малюкові калач», де перші літери кожного слова означають назви одиниць виміру в порядку їх зростаючого значення. Так дитина зможе запам’ятати сантиметр, дециметр, метр і кілометр.

Запам’ятовування таблиці множення на 9: спочатку проведіть цей фокус самостійно, а потім навчіть дитину. Тримайте перед собою обидві руки з розціпленими пальцями (долонею до підлоги) і пронумеруйте кожний з них цифрами зліва направо, при цьому лівий мізинець відповідає цифрі 1. Потім зігніть той палець, на цифру якого ви хочете помножити дев’ять, наприклад, для множення 9 × 4 зігніть четвертий палець (вказівний палець лівої руки). Пальці зліва від зігнутого відповідають кількості десятків у відповіді (3), а пальці праворуч – це одиниці (6).

Факти про природознавство

Назви планет: навчіть дитину цього акроніма, щоб допомогти їй запам’ятати порядок планет нашої сонячної системи: «Маша визбирує зорі – монети, Юра стрибає у нові планети» або «Маленький Василько з маленьким Юрком співали українські народні пісні». Так дитина зможе запам’ятати планети: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон. (Варто мати на увазі, що Плутон більше не вважається однією з головних планет, це одна з більш ніж сорока «карликових планет» сонячної системи.)

Уміння орієнтуватись у географічних картах: для запам’ятовування напрямків компаса ознайомте дитину з наступним акронімом: «Пінгвін прийшов зустріти сонце». За допомогою даного акроніма дитина запам’ятає сторони світу: Північ, Південь, Захід, Схід. Щоб вона не плутала широту з довготою, поясніть, що широта «широка» тому, що проходить через весь екватор («оперізує його»), а довгота «довга», оскільки з’єднує два полюси.

Погодні умови: для того щоб запам’ятати, від чого залежить погода, запропонуйте дитині вивчити цей віршик:

Погода залежить від місця, де ти́:
Його висоти, широти, довготи,
Від часу, від вітру, від тиску, звичайно,
Від того, як ти посміхнешся негайно.

Класифікація тварин: у цьому може допомогти акронім «Сонце прокинулось рано-рано і засвітило». Вивчивши його, дитина запам’ятає п’ять основних класів тварин: ссавці, птахи, риби, рептилії, земноводні.

, , переглядів: 334

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *