Як наш характер і розум пов’язані з черговістю народження і чи пов’язані взагалі?

13.09.2017

Як наш характер і розум пов’язані з черговістю народження і чи пов’язані взагалі?

Ви напевно чули думки про те, що старша дитина в сім’ї виростає найвідповідальнішою, а єдині діти часто бувають егоїстичні і вимогливі. Чи правда, що ваш характер і таланти можуть бути безпосередньо пов’язані з тим, яка за рахунком ви дитина в родині?

яка за рахунком дитина в сім'ї

 Як наш характер і розум пов’язані з черговістю народження і чи пов’язані взагалі?

Теорію про цей взаємозв’язок висунув ще в 1920-х роках Альфред Адлер (Alfred Adler), колега і друг Зигмунда Фрейда. За Адлером, порядок народження дитини в сім’ї має вирішальне значення.

Первісток (старша дитина). Згідно Адлеру, перша дитина консервативна, прагне до влади і схильна до лідерства. Звиклі піклуватися про молодших і захищати їх, старші діти виростають турботливими, схильними до батьківства (материнства) та часто беруть ініціативу в свої руки.
Друга (середня) дитина. Їй задає темп старший брат або сестра. Часто прагне побити рекорди старших. Темп розвитку більш високий. Честолюбна і не схильна до егоїзму. Може ставити перед собою непомірно високі цілі, що підвищує кількість невдач, хоча часто невдачі її тільки загартовують.
Остання дитина (наймолодша). Як правило, оточена турботою і увагою з усіх боків. Може бути присутнім відчуття неповноцінності і відсутність почуття незалежності. Але у неї висока мотивація перевершити старших. Часто стає кращою в одній обраній нею галузі (кращий спортсмен або музикант), а також швидко знаходить спільну мову з людьми. Хоча молодша дитина часто може бути більш безвідповідальною і легковажною, ніж старші діти.
Єдина дитина. Часто змагається з батьком. Зазвичай занадто довго перебуває під контролем матері і чекає такий же захист і турботу від інших. Головною особливістю цього стилю життя стає залежність від уваги і егоцентризм. У неї часто бувають труднощі у взаєминах з однолітками. Однак у неї розвинений перфекціонізм, і вона часто, незважаючи ні на що, домагається поставлених цілей.

Як це впливає на IQ?

Теорія про те, що порядок народження впливає на особистість і IQ, стала популярною і розділила думки вчених. Одні повністю не згодні, в той час як інші переконані, що це грає вирішальну роль в характері дитини. Вчені з Лейпцігського університету і Університету Йоганна Гутенберга в Майнці (Німеччина) провели дослідження і вивчили більш ніж 20 000 дорослих з США, Німеччини і Великобританії. У дослідженні вони порівнювали братів і сестер в сім’ях і порядок їх народження.

З’ясувалося, що старші діти мають більш високі показники в тестах на інтелект, хоча не такі значні. Вчені не знайшли ніяких доказів того, що черговість народження впливає на емоційну стабільність і уяву.

яка за рахунком дитина в сім'ї

Як це впливає на характер?

При проведенні іншого дослідження було знайдено більше доказів того, що порядок народження впливає на формування особистості. Вчені проаналізували характери 370 000 старшокласників з США.

Головні висновки, які вони зробили: первістки чесніші і схильні до лідерства, а також менш товариські і стійкі до стресу. Середні діти більш сумлінні й старанні. А молодші відкриті і товариські. Діти, які були єдиними в сім’ї, часто знервовані, але при цьому досить товариські і соціальні.

Чи справді важливим є те, яким по рахунку ви народились?

Насправді варто визнати, що дані дослідження мають ряд неточностей, так як не враховують такі важливі соціальні фактори, як національність, освіту, добробут і відносини в родині. Так, черговість народження має певний вплив на характер в зв’язку з різними умовами, в яких перебувають діти. Але не варто забувати, що основну роль все-таки грає взаємозв’язок між батьками і дитиною і виховання, яке може бути індивідуальним для кожного з дітей у сім’ї.

Джерело: adme.ru

, , , , переглядів: 448

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *