Як не варто виховувати дитину? 5 порад від психологів

04.10.2017

Як не варто виховувати дитину? 5 порад від психологів

Коли раптом зустрічаю дорослу людину-хама, відразу списую подумки ці “погрішності” на виховання у дитинстві. Адже саме в дитячому віці формується майбутня доросла особистість, з усіма своїми плюсами та мінусами. Як виховувати дитину, щоб вона виросла добрим громадянином з хорошими манерами, радять психологи:

виховання хороших манер

  1. Перестаньте боятися своїх дітей

Якщо дитина вередує, а ви панікуєте, щоб виконати будь-яке її бажання, це формує у дитини не правильні уявлення. Вона звикає до істерик і сліз як до способу домогтися свого. Звичайно, іноді побалувати дитину приємно, але не перестарайтеся.

Задумайтесь, чи не надаєте ви своїм дітям незаслужені привілеї? Це часто відбувається, коли батьки задовольняють будь-яку забаганку, щоб заслужити визнання і любов, або прагнуть дати дітям те, чого не мали у своєму дитинстві.

Навчіть дітей різниці між «я хочу» і «мені потрібно».

  1. Перестаньте дітей виправдовувати

Не варто применшувати роль поганої поведінки. Не треба виправдовувати істерики фразами типу «всі діти такі» — це лише зміцнить дитину до думки, що вона все робить правильно.

Чим довше ви терпите, тим складніше буде припинити шукати виправдання поганої поведінки. Встановіть дисципліну, засновану на любові: приділяйте увагу правилам, манерам і справам, але не забувайте і про потреби дітей.

Пам’ятайте: ваша задача — задовольняти дитячі потреби і приборкувати їхні бажання.

виховання хороших манер

  1. Не забороняйте іншим робити зауваження вашій дитині

Раніше вважалося нормальним, що вчителі та інші дорослі відчитують неслухняних дітей, але тепер це не вітається. Багато матерів вважають за краще виховувати своїх дітей, не втручаючись у життя інших.

Дозвольте іншим дорослим відчитувати вашу дитини (в розумних межах, звичайно). Наприклад, якщо вона погано поводиться на уроці, вчителька має право зробити їй зауваження.

Встановіть з нею контакт, і вона допоможе вам слідкувати за поведінкою і манерами дитини в школі.

  1. Припиніть дітей безперервно балувати

Щодня задавайтеся запитанням: чому я навчаю дітей? Допомагаю я їм придбати навички та вміння, необхідні для повноцінного функціонування у дорослому житті?

Наприклад, даючи їм гроші, задумайтеся: чи навчаєте ви їх поваги, дисциплінованості, відповідальності і відкладеної винагороди?

Цього неможливо навчити, якщо завжди давати їм те, що вони хочуть.

виховання хороших манер

  1. Перестаньте спрощувати дітям життя

Жодні батьки не хочуть ускладнювати життя дітей, але іноді корисно привчити їх до праці і терпіння.

Простий приклад: ви сидите в ресторані, і дитина починає соватися від нудьги. Не варто відразу давати їй планшет, щоб вона відвернулася і залишила вас у спокої. Навчіть її терпіти і придумувати розваги без допомоги гаджетів.

Ще один спосіб навчити дитину цінувати працю — просити її допомогти по дому, навіть якщо у цьому немає особливої потреби.

Якщо дитина мріє — це прекрасно, але пам’ятайте, що амбіції нічого не варті без праці.

Вірте у своїх дітей, будьте з ними чесні, завжди приходьте на допомогу — і вони виростуть впевненими і слухняними не з страху, а з поваги, на якій будуються по-справжньому хороші манери.

Джерело: tutkatamka.com.ua

 

, , , переглядів: 741

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *