Як подолати дитячий страх перед лікарями

15.02.2017

Як подолати дитячий страх перед лікарями

Відношення до медичних закладів у кожного різне, одні відвідують лікарів доволі часто, проходячи всі обстеження — так, на про всяк випадок, інші звертаються до їхніх послуг в разі крайньої потреби — коли припече. Але, коли в родині з’являється дитина, візити в медичні установи стають частішими, адже за найменших симптомів турботливі батьки заручаються порадами лікарів. Проте не завжди ці відвідини залишають приємні спогади у дитини, швидше навпаки. В деяких випадках діти розпочинають панічно боятися людей у білих халатах. Спробуємо розібратися як позбутися від цього страху.

Дитина боїться лікарів

Чесність. Запам’ятайте головне правило, ніколи не обманюйте дитину про місце куди ви йдете, про ціль візиту і маніпуляції які очікують дитину. Не розповідайте що ви йдете в розважальний центр чи на прогулянку, якщо насправді зібралися на візит до лікаря. Чесно розкажіть про те що з дитиною робитиме лікар, не перебільшуйте (“буде дуже боляче”) але і не применшуйте (“як комарик вкусить”) відчуття дитини. Поясніть що це необхідні процедури, що вони триватимуть не довго, але обовязково принесуть покращення.

Дитина боїться лікарів

Підготовка. Придумайте з дитиною гру у лікаря і пацієнта — це дасть змогу дитині дивитися на лікарів з позитивної сторони. Відвідуйте лікарню не лише при хворобі, а просто запитати щось в реєстратурі або подивитися інформаційні плакати — це дасть для дитини розуміння що відвідування медичних закладів не завжди болюче і страшне. Чудово. Якщо ви маєте знайомих лікарів, запросіть їх до себе в гості або завітайте до них на роботу з дружнім візитом, нехай лікар розповість дитині про свою роботу, покаже інструменти та медичне обладнання, пояснить важливість та необхідність цієї професії

Підкуп чи нагорода?  У багатьох випадках батьки використовують невідмовний спосіб — пообіцяти дитині дозволити робити те що обмежується в звичайний час, або придбати давно бажану іграшку. Але це не зовсім вірний шлях. Адже, ви привчаєте давати своєрідну плату за обовязкові процедури. Не варто дивуватися, якщо в майбутньому дитина розпочне торгуватися з вами. Вивчу віршик — якщо отримаю кіндер, або підемо до лікаря — якщо потім сходимо у МакДональдз.

Інша крайність – це залякування дитини “Будеш вередувати – заведу тебе до лікаря, і він тобі вколе укол”. Це тільки посприяє формуванню дитячого страху перед лікарями.

Зовсім інший вплив мають заохочення чи винагороди. Ви пояснюєте дитині, що після візитів до лікаря вона знову зможе гратися з друзями, ходити на дитячий майданчик. Тобто, вказуєте на корисність таких візитів. Також, чудово буде відсвяткувати мужній похід в лікарню — тістечком або піцою — але краще не повідомляти про ці плани напередодні візиту до лікаря. Нехай це буде приємною винагородою за хоробрість дитини.

Дитина боїться лікарів

В черзі. Інколи трапляється так, що ви обумовили з дитиною візит до лікаря, і безпосередньо в черзі дитина розпочинає панікувати. Якщо це можливо, відкладіть візит. Спробуйте наступного разу мати з собою якусь розвагу для дитини, наприклад книгу чи іграшку, щоб відволікти дитину. Якщо такий метод не допомагає, приходьте безпосередньо перед тим як зайти у кабінет, або нехай хтось із рідних постоїть у черзі поки ви гулятимете на вулиці.

Добрий доктор Айболит. Першим завданням для матусь — знайти лікаря який матиме хороший підхід до дитини. Добре, якщо кабінет містить яскраві ілюстрації та іграшки, це справить на дитину гарне враження. Простежте щоб лікар погрів руки перед оглядом малюка — інколи дитячий страх формується на неприємних відчуттях.

Джерело: sittersglobal.com

, , , , переглядів: 669

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *