Як привчити дітей не боятися стоматолога

05.04.2017

Як привчити дітей не боятися стоматолога

Дуже рідко можна почути від дітей, та що там приховувати – навіть від дорослих, що вони люблять відвідувати стоматолога. Водночас кожен з нас: і дорослі, і малі, мріємо про прекрасну посмішку.
Про те, як зробити дитячу посмішку прекрасною, а похід до стоматолога – цікавою грою, розповіла рівненський дитячий лікар-стоматолог Ольга БРАТЦІВ.
Як Вам вдається знаходити підхід до кожного маленького пацієнта?
– Дітей треба любити, потрібно любити справу, якою ти займаєшся, ставитися до них так, як би я хотіла, щоб поставились до моєї дитини. А зуби лікувати бояться не тільки діти, але й дорослі, особливо ті, хто має негативні перші враження від цього процесу. Іноді від батьків я чую таку тезу: “А от мені колись як лікували зуби… Лікар зуб свердлить, а в мене аж вся голова труситься…” Насправді – колись обладнання було інакшим, але тепер усе змінилося. Обладнання ми використовуємо більш сучасне, і відчуття зовсім інші. Тому я не рекомендую батькам розказувати про свій негативний досвід щодо лікування зубів дітям.
Діти, особливо ті, хто до стоматолога іде вперше, звичайно бояться, але мені здається, що вони більше бояться не самого процесу лікування зубів (бо вони ще не знають, що це таке), а просто стараються уникнути чогось невідомого для них. Саме тут дуже багато залежить від самих батьків, чи зуміють вони психологічно підготувати дитину до зустрічі з лікарем.
Підхід до дітей дуже простий – з ними просто треба бути щирими. Я їм завжди розказую, що вони будуть відчувати при цій чи іншій процедурі, і пояснюю, для чого потрібно робити таку маніпуляцію. Найчастіше діткам дошкільного віку все це розказую у формі якоїсь казочки, яку “на ходу” придумаю. Ми з ними і черв’ячків виганяємо, і будинки в зубах будуємо, і тортики печемо. Хочу зауважити, що саме цей момент успішного встановлення психоемоційного контакту дитини з лікарем вже дає 50% позитивного результату лікування.
, , , , переглядів: 563

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *