Як святкувати Новий рік з дитиною?

31.12.2017

Як святкувати Новий рік з дитиною?

Традиція святкування Нового року дуже добре вкорінилася в українських сім’ях. Цього свята з нетерпінням чекають дорослі, годі вже і говорити про дітей, які в передчутті подарунків під ялинкою.

Формат святкування кожен вибирає на свій смак та гаманець. Де хто полюбляє зустрічати його в родинному колі, молодь здебільшого в колі друзів, або в кафе чи ресторанах нашого міста з розважальною програмою.

Проте з появою дітей, про шумні компанії, та ресторани приходиться забувати, декілька перших років це точно.

Що потрібно знати, щоб Новорічна ніч пройшла вдало для батьків та дитини?

Новий рік з дітьми

 

НE перегодуйте дитину

Солодощі, шоколад, цитрусові, гостра і пряна їжа – все це атрибути Нового року. Але для дитини ці продукти не дуже корисні. Тому одразу, на початку новорічних свят, встанови правило: один день – одна мандаринка й одна цукерка. І стежте, щоб дитина дотримувалася цього. Не без приємних винятків, звісно.

І самі не надто налягайте на солодощі, та цукерки варто сховати подалі, щоб не дражнити дитину. Певна річ, що діти будь-якого віку, дивлячись, як батьки поїдають тонни цукерок, і самі не хочуть стримуватися в їжі. І як результат – проблеми з травленням, алергія, висип.

Новий рік з дітьми

НE перевантажуйте дитину враженнями

Особливо це правило стосується найменших дітей у віці від 1 до 3 років. І що спокійніше ви зустрінете Новий рік із малюком – то краще для дитини. Тому краще відкласти надто голосні розваги, велику компанію гостей і дискотеку. Швидше за все, для дитини таке свято стане справжніми тортурами, та й для вас також. Адже розплакану та знервовану дитину доведеться втішати всю ніч.

Але це не означає, що якщо дитині виповнилося 5 років, її можна максимально навантажувати, навіть і приємними враженнями. Найкраще, якщо новорічне свято, тобто ялинка, буде одна. Якщо подій надто багато, в дитини може настати перестимуляція нервової системи. Дитина стає перезбудженою, постійно плаче і вередує.

У дитини знижується гострота сприйняття дійсності. Часом здається, що до малюка неможливо достукатися, він просто не чує ваших слів. Отже, дитина втомилася і їй потрібен спокій, без шуму, гостей і вражень. Багато позитивних емоцій теж можуть стати стресом для дитини навіть молодшого шкільного віку.

Новий рік з дітьми

Не налякайте дитину

Роздумуєте, чи варто запрошувати Діда Мороза додому? Якщо малюку вже виповнилося 4 роки, цілком можна спробувати. А для молодших дітей, цього робити не варто, адже чужий чоловік у дивному вбранні може налякати дитину. Але навіть якщо дитині 4-5 років, простежте, щоб вона не злякалася. Для цього заздалегідь попроси Діда Мороза не хапати дитину різко, не розмовляти надто голосно.

Та й самі не вмовляйте дитину бути надто активною у спілкуванні з казковим персонажем. Інакше у малюка залишиться неприємний осад, вона ще більше соромитиметься і взагалі не відчує радості від візиту Діда Мороза.

Якщо дитина не може вимовити жодного слова і при цьому захоплено дивиться на казкового діда, не засмучуйтесь, що не вдалося зняти на відео, як малюк розповідає віршика. Наступного року обов’язково все буде так, як ви хочете.

, , , , переглядів: 155

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *