Як відвідати новонародженого та залишитися бажаним гостем?

12.11.2017

Як відвідати новонародженого та залишитися бажаним гостем?

Поява в родині малюка – відмінний привід для близьких і друзів відвідати його і маму. Однак слід знати деякі неписані правила, щоб візит пройшов як по маслу. Новоспечена матуся може бути занадто втомленою, щоб розповідати вам, як потрібно себе поводити. Ну або боятися образити вас. Тому краще підготуватися!

 Приходьте за домовленістю

Попередньо зателефонуйте батькам дитини і уточніть, чи готові вони приймати гостей. Деякі мами і тата дуже забобонні і не хочуть показувати дитину першого місяця життя всім, крім самих близьких родичів. Та й дитина таких візитів не особливо потребує.

 Не будіть немовля

Якщо вам все-таки було дозволено прийти, розмовляйте тихо, адже дитина може в цей час спати. Малюки відпочивають до 18 годин, і вкласти їх буває вкрай складно. Тому, якщо ви хочете прийти в гості ще раз, намагайтеся не шуміти.

В гості до немовлят

Не приходьте хворим

Навіть легкий нежить – це вагома причина, щоб перенести візит до новонародженої крихітки. Імунітет немовляти слабкий, тому малюк може легко захворіти. Навіть маска не допоможе. Лікуйтеся і тільки тоді йдіть відвідувати.

Навіть якщо ви здорові, але в місті спостерігається підвищена захворюваність на вірусні респіраторні інфекції, відкладіть відвідування немовляти до кращих часів. Особливо якщо ви їздите в громадському транспорті і контактуєте з великою кількістю людей.

 Не цілуйте дитину

Діти бувають такими солодкими, що їх хочеться розцілувати від маківки до п’ят. Але робити цього не варто без дозволу батьків. Це самий негігієнічний спосіб висловити свою любов до новонародженого.

В гості до немовлят

Не беріть дітей, якщо вони не були запрошені

Тут справа не в тому, що старша дитина може порушити тишу. Просто вона часто контактує з іншими малюками в садочку і може переносити дитячі хвороби. Ознаки можуть проявитися вже в процесі захворювання. А деякі захворювання можуть мати приховану форму і протікати безсимптомно. Тому запрошувати дітей до новонароджених краще після того, як малечі зроблять вакцинацію.

Приходьте в чистому одязі та мийте руки

Тут все зрозуміло. Якщо мама запропонує накинути на вас пелюшку перед тим, як ви візьмете дитину, зробіть це.

Не приходьте великою компанією

Батьки часто відзначають, що карапуз довго не може заснути після того, як його відвідує велика кількість людей. Діти дуже чутливі до навколишнього оточення.

 Не змушуйте маму нервувати

Наприклад, не тримайте гарячий напій в руці, коли колишете дитину. Можливо, ви впевнені, що нічого не станеться. Але молода мама неабияк перенервує. У стресовий період їй не потрібні додаткові переживання.

В гості до немовлят

Приходьте з подарунком

Якщо це ваш перший візит, ввічливим жестом буде, якщо ви принесете подарунок дитині. Найкраще запитати у мами, що йому потрібно. Не даруйте квіти зі стійким ароматом.

Не давайте непрошених порад

Молодій мамі і так нелегко, а тут ще ви зі своїми порадами. Напевно вона вже прочитала десятки статей і книг, поспілкувалася з педіатрами. Але в підсумку всі вчаться на своїх помилках. Тому радьте, тільки коли вас про це просять.

Дотримуйтесь цих правил відвідування немовлят, щоб не принести ніякої шкоди їм та незручностей батькам. Начебто все дуже просто, але ми часто ігноруємо ці правила.

Джерело:  fabiosa.com, фото з мережі інтернет

, , , , , переглядів: 239

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *