Як виховати щасливу дитину? 5 кращих книг-помічників для батьків

12.05.2017

Як виховати щасливу дитину? 5 кращих книг-помічників для батьків

Ми мріємо, щоб наші діти виросли щасливими, а ми стали найкращими батьками. Тому постійно і шукаємо відповіді на питання в… книжках.
Пропоновані книги вважаються кращими з виховання дітей. Судити про це можна за тими накладами, з якими вони розходяться по всьому світу, і на скільки мов вони перекладені. Можливо, і вам вони стануть конструктивними підказками.

Книги про виховання

«Французькі діти не вередують. Унікальний досвід паризького виховання », Кетрін Кроуфорд

Чи можуть домогтися таких результатів батьки з інших країн? Це питання серйозно зацікавило відому американську журналістку Кетрін Кроуфорд, коли вона звернула увагу на різницю в поведінці своєї дитини і дітей її французьких знайомих. З чудовим почуттям гумору і дуже докладно вона розповідає про всі правила і секрети, якими з нею поділилися батьки-французи. Корисно послухати людину, яка особисто розібрався в помилках і знайшла вихід зі складних педагогічних ситуацій. Дуже важлива думка – піклуватися і про комфорт батьків, не боятися встановлювати для дітей кордони. Сімейне життя від цього тільки виграє, якщо діти будуть поважати права батьків, розуміти, що вони не центр Всесвіту. Книга вчить, як виростити дитину людиною, особистістю, адже це найголовніше.

«Виховувати просто: Як дати дітям головне, не перевантажуючи зайвим», Аша Дорнфест

В цій книзі все відмінно «розкладено по поличках», і коли починаєш використовувати принципи мінімалістичного виховання, то знаходяться і час, і знання, стає зрозуміло, які звички потрібно змінити й оновити. А в результаті знайдеться час і для занять з дітьми, і для себе. Так що, по суті, автор пропонує простий спосіб оптимізації життя! Адже змусити дитину відвідувати максимальну кількість гуртків та занять призведе тільки до перевантаження і розчарування. Спробуйте прибрати з дитячого розкладу все другорядне, і ви звільните місце для сприйняття і захоплення, для головних складових життя. Книга підкаже, як скласти оптимальний графік для своєї сім’ї, звільнитися від мотлоху в думках і в будинку.

«Головне про виховання дітей», М. Монтессорі, Я. Корчак, Л. Виготський, А. Макаренко, Е. Еріксон, Н. Анікєєва

Багато батьків свідомо вирішують питання виховання, замислюються, яким зразкам слідувати, які підходи правильні і найбільш ефективні. У книзі зібрані різні виховні ідеї та методи знаменитих педагогів, «класиків» виховання. Марія Монтессорі запропонувала методику навчання розумово відсталих дітей, яка виявилася настільки ефективною, що її підопічні перевершили за результатами дітей зі звичайних шкіл, і тепер ця методика успішно застосовується для всіх дітей.
Головний принцип видатного педагога Януша Корчака – любов до дитини, а спілкування з дитиною має бути на рівні його можливостей і розуміння. В одному томі коротко викладено основні принципи педагогіки кожного із знаменитих авторів, їх розуміння психології і почуттів дитини, поради, як вирішувати проблеми і спілкуватися з дітьми, вчити їх добру і розуміння відповідальності, розвивати розум. Батьки повинні усвідомлювати, що діти копіюють моделі поведінки, сприймають світ всією душею, а не просто бачать і чують. І при різних методах і підходах мета виховання одна – щаслива дитина.

«Балувати не можна контролювати: Як виховати щасливу дитину», Робін Берман

У книзі ідеально поєдналися наукові принципи, життєвий досвід, кумедні історії та надихаючі веселі анекдоти. Ви знайдете тут ключ до того, щоб стати для своїх дітей такими батьками, які їм потрібні. Написану зі здоровим глуздом і в дружньому тоні книгу високо оцінили всі батьки, які прочитали цей посібник з виховання процвітаючих дітей, в тому числі і голлівудські зірки Кейт Уінслет і Рис Уїзерспун. Робін Берман використовує свій багатий досвід психолога та психіатра, щоб показати, як побудувати люблячу сім’ю, в основі якої глибокі зв’язки і взаєморозуміння, внаслідок чого діти вчитимуться любові і повазі в родині і в жізні. Доктор Берман знає, як вирішити цю складну задачу, як правильно діяти в поворотні моменти, визначити потрібний баланс між класичними принципами і новими віяннями в педагогіці. Як зробити так, щоб любов та опіка батьків не завадили дітям набути впевненості в собі, щастя, любов, навчитися піклуватися про інших.

«Виховання надзвичайної дитини», Мері Шіді Курсінка

Мері Шіді Курсінка написала книгу, яку батьки називають «рятівним колом» для надзвичайних ситуацій і складних дітей. З нею ви отримаєте конкретні пояснення та поради, як впоратися з гіперактивними, емоційно неврівноваженими, чутливими, вразливими і наполегливими дітьми. Зрозумієте, як розібратися в причинах дивної поведінки дитини, залагодити конфлікти, зробити оптимальний вибір школи, як позбутися від проблем із засинанням і ранковим пробудженням. Книга Мері Курсінкі стала бестселером, тому що вона гарантує результат, призводить до позитивних змін, допомагає виховувати дітей повноцінними особистостями без моральних травм, вирішувати проблеми, які неминуче виникають у батьків А головне, вона розповідає про взаєморозуміння, про те, як змінитися на краще.

, , , , переглядів: 789

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *