Як вкласти дитину спати – поради турботливим матусям

07.06.2017

Як вкласти дитину спати – поради турботливим матусям

 Як вкласти дитину спати, коли вона спати не хоче? Таке питання часто постає перед кожною мамою.

Як вкласти дитину спати, коли вона спати не хоче? Таке питання часто постає перед кожною мамою. Щоб добре висипатися, дитина має спати не менше 10 годин, але покласти її в ліжко буває так непросто.Пропонуємо вам, шановні мами, кілька дієвих порад, як вкласти дитину спати і як перетворити процес засипання з болісного обов’язку на приємне проведення часу.Дитячий сон – річ дуже вибаглива і залежить від багатьох чинників – від звичайної примхи до хвороб. І якщо безсоння дитини стало регулярним, слід звернутися за консультацією до лікаря. То ж спочатку необхідно розібратися з причинами безсоння: чи то зубки ріжуться, чи то дитину турбують страхи, чи то болить животик, чи то вона вибилася зі свого біологічного ритму.Як вкласти дитину спати – порада № 1.Маленьку дитину можна заколисувати, тримаючи на руках або в колисці. Зазвичай дитина швидко засинає, відчуваючи поруч присутність мами, її тепло і биття серця. Такий спосіб корисний як для психіки, так і для вестибулярного апарату малюка.Малюки набагато краще засинають під монотонні звуки, тому неголосна, мелодійна музика або колискова вам допоможе.

Також можна практикувати спільне засинання, поєднуючи відразу два корисних діла: перебувати поряд із дитиною, допомагаючи їй заснути, і відпочити самій. Єдина проблема – це невдоволення тата, який також воліє засипати разом із мамою.

Як вкласти дитину спати – порада № 2.

Активні ігри протягом дня, тривале перебування на свіжому повітрі, спілкування з однолітками і насичення новими враженнями і знаннями, а також тепла ванна із заспокійливими травами – гарні помічники для швидкого засинання дитини ввечері.

Тут головне не переборщити з емоціями маленької людини, щоб вона не була надто збудженою, а перед сном краще зайнятися чимось тихим і монотонним, щоб вона встигла заспокоїтися і налаштуватися на сон.

Як вкласти дитину спати – порада № 3.

Зробіть перехід до сну щоденним радісним ритуалом, який відбувається в однаковий встановлений час. Адже дитячий сон легко піддається розкладу. Нехай дитина полюбить його і з бажанням готується до приходу кожного вечора, як до одного з довгоочікуваних заходів.

Марно говорити малюку: “ти повинен лягти спати через 10 хвилин”, – він ще не відчуває час. Ознаки настання часу сну мають бути однаковими і легко впізнаними: зібрати іграшки разом з мамою, побажати їм доброї ночі, випити тепле молоко, почистити зубки улюбленої щіткою, поцілувати на ніч всіх рідних, послухати татову казку про Добрий Сон, який приходить лише до діток із закритими очима. І нарешті, обійняти улюбленого плюшевого зайця, який так скучив за день.

З дорослішанням вашої дитини ритуал засинання трохи видозмінюватиметься, але основні принципи залишаться постійними.

, , переглядів: 418

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *