Яка ви мама? Перевірте ваш тип виховання

11.05.2017

Яка ви мама? Перевірте ваш тип виховання

Виявляється, « мама мамі – різниця». Сімейний психолог Радмила Київська пропонує нашій увазі типологію мам. А ми напередодні Дня матері пропонуємо її і вам.

Хто Ви? Будьте чесними, в першу чергу, перед собою!

мама

МАМА-МОНАРХІЯ
ЯКА ВОНА? Владна мама, вона народилася командувати. Вона твердо знає, що потрібно її дитині, а всі спроби проявити власну думку присікаються. Існує тільки її авторитет. Вона чітко регламентує щоденний розклад дитини, куди в обов’язковому порядку включені спортивні та розвивальні заняття, читання, малювання, прослуховування класичних мелодій і правильне харчування за чітко встановленим режимом.
ВІД ЧОГО ВОНА СТРАЖДАЄ? Періодично така мама страждає від невідповідності своїх високих вимог реальності. Незважаючи на регулярні тренування, дитина все ще не стає олімпійським чемпіоном і ніяк не хоче полюбити корисні страви.
У ЧОМУ ЇЇ ПЛЮСИ? Уміння чітко організовувати свій час, ставити перед собою цілі і досягати їх, підкорятися розпорядку і дисципліні, безсумнівно, стане в нагоді дитині в житті. А мамі варто трішки знизити ступінь натиску і дозволити чаду самостійно робити вибір.

МАМА-АНАРХИЯ
ЯКА ВОНА? Творча особистість в чистому вигляді. Цілі не ясні, завдання не визначені, режим відсутній. Поки мама малює картини, співає пісні або медитує, дитина дивиться телевізор і грає на комп’ютері, скільки йому заманеться, й ігнорує зауваження бабусі. Крім того, така мама часто радиться з малюком з різних приводів, часом зовсім недитячих.
ВІД ЧОГО ВОНА СТРАЖДАЄ? Від того, що дитина, сприймаючи її як рівного, ігнорує її материнський авторитет і зовсім відмовляється слухатися. На думку оточуючих, така дитина асоціальна.
У ЧОМУ ЇЇ ПЛЮСИ? Пущена по волі хвиль, але натхненна прикладом творчої матері дитина теж може вирости творчою особистістю. Якщо мама встановить хоча б деякі кордону і правила, спробує хоч у чомусь бути більш організованою і контролювати поведінку чада, є всі шанси досягти успіхів.

МАМА-СТИХІЯ
ЯКА ВОНА? Суміш двох попередніх типів. Залежно від настрою або погоди вона стає то владна і авторитарна, то розслаблюється і дозволяє дитині робити все, що їй прийде в голову.
ВІД ЧОГО ВОНА СТРАЖДАЄ? Від розкиданості і невміння себе організувати, від того, що в режимі все нечітко і мінливо, дитина ніяк не може підлаштуватися під змінні вимоги мами, і через це виникають конфлікти.
У ЧОМУ ЇЇ ПЛЮСИ? Життя – циклічна штука і наявність змінних циклів у поведінці мами цілком укладається в природний хід подій. Періодичне розслаблення і переключення з одного варіанту на інший дає можливість відпочити і набратися сил для наступного ривка.

мама

МАМА-ПОВІТРЯНА ТРИВОГА
ЯКА ВОНА? За будь-якого приводу і без б’є тривогу. На кожному кроці вона бачить небезпеки, в кожному чханні – страшні діагнози, а в кожній невдачі дитини – явний провал всіх починань.
ВІД ЧОГО ВОНА СТРАЖДАЄ? Від того, що вона не Бог і не може захистити своє чадо від маси уявних бід.
У ЧОМУ ЇЇ ПЛЮСИ? Наявність знань про певні небезпеки допоможе дитині уникнути маси неприємних наслідків. Вживати заходів при перших ознаках захворювання і приділяти більше уваги деталям – важливо. Головне, намагатися не передавати свої страхи дитині.

МАМА-ДЕМОКРАТІЯ
ЯКА ВОНА? Така мама надає дитині велику ступінь свободи. Свободи дій, свободи вибору, свободи думок.
ВІД ЧОГО ВОНА СТРАЖДАЄ? В основному від нерозуміння з боку оточуючих, які вважають, що дитині необхідна велика ступінь контролю, і вважають її методи виховання непедагогічними.
У ЧОМУ ЇЇ ПЛЮСИ? Якщо дитині дозволяють дружити без оглядки, надягати, що подобається, і грати в ті ігри, які хочеться, великий шанс, що він виросте комунікабельною і зрілої (але іноді дуже незрозумілою для оточуючих) особистістю.

МАМА-КРАСУННЯ
ЯКА ВОНА? Про таких мам діти говорять: «Тато в мене бізнесмен, а мама – красуня!» Час, проведений у спортивному клубі, салоні і на шопінгу, не проходить марно. Така мама завжди доглянута, добре одягнена, підтягнута і з макіяжем навіть на суботнику в класі.
ВІД ЧОГО ВОНА СТРАЖДАЄ? Від неможливості приділяти більше часу дитині або, навпаки, від браку часу на догляд за собою.
У ЧОМУ ЇЇ ПЛЮСИ? Дочка дізнається, як стежити за своєю зовнішністю і зі смаком одягатися. Хлопчик отримає безцінний досвід спілкування з «красунями», який неодмінно стане в нагоді в майбутньому. Дитина такою мамою пишається і захоплюється – особливо, якщо вона частіше змінює шопінг на прогулянку з малюком.

мама

МАМА-КВОЧКА
ЯКА ВОНА? Класична мама з казок. На кухні у неї смачно пахне пиріжками, в будинку порядок, діти чисто одягнені й причесані, вранці вона робить разом з ними зарядку, вдень перевіряє уроки, а вечорами читає казки.
ВІД ЧОГО ВОНА СТРАЖДАЄ? Від невдячності. Оцінити материнський подвиг гідно мало хто здатний, і почуття недооціненість створює у неї тяжке відчуття жертви.
У ЧОМУ ЇЇ ПЛЮСИ? У теплих спогадах про дитинство, що зберігаються у малюка. Але добре б, щоб у такої мами були і свої власні інтереси, справи і захоплення, не пов’язані з дітьми.

Матусі, з прийдешнім святом!

, , , переглядів: 785

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *