Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон

12.02.2017

Які документи потрібні для виїзду дитини за кордон

Нині надзвичайно актуальним залишається питання виїзду дітей за кордон. Багато батьків стикаються з проблемою, коли не знають, які документи для цього потрібні та якими повинні бути кроки батьків, для того, щоб все пройшло без проблем та зайняло менше часу.

Перший крок – виїзд дитини за кордон можливий за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років. З 1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України припинила виготовлення проїзних документів для виїзду дітей за кордон та відмінила внесення даних дитини до паспорту одного з батьків. Вже отриманий проїзний документ дитини залишається дійсними протягом 3-х років, проте в майбутньому як дитина, так і дорослий повинні отримати документ одного зразка – паспорт громадянина для виїзду за кордон (закордонний паспорт).

Другий крок – визначіться з тим, чи ваша дитина перетинатиме кордон сама, чи з одним із батьків, чи ви вирушаєте в подорож всією родиною. Адже виїзд дитини за наявності одного з батьків можливий лише за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску.

В цьому питанні є певні винятки – нотаріально посвідчена згода буде не потрібна, якщо якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску; якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном; у разі пред’явлення документів (повний список яких можна переглянути на сайті міграційної служби).

Третій крок – заява для посольства. Оформлення документів для поїздки у візову країну. Для кожної з країн у цьому випадку буде індивідуальний підхід, але найважливіше, що вам потрібно буде для оформлення цих документів – вдало виконані кроки один та два цієї статті.

 

Потурбуйтеся про ваші плани поїхати за кордон заздалегідь і тоді будь-які проблеми з документами, вам будуть не страшні. А також користайтеся нашими порадами!

 

, , , , переглядів: 692

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *