Які іграшки краще НЕ дарувати на Новий рік?

14.12.2017

Які іграшки краще НЕ дарувати на Новий рік?

Зовсім скоро Новорічні свята, а отже, й купа іграшок-подарунків для дітей. Якось почула від знайомої: “Краще б гроші подарували, а я вже сама купила б що треба, а то подарували цяцьку не по віку, вже другий рік лежить, пилиться…”.

Виходить, мистецтво обирати подарунки, не така вже й проста справа?

Пропонуємо Вашій увазі добірку подарунків, які НЕ варто дарувати дітям на Новий рік.

іграшки, які не дарувати

1). Іграшки, які не підходять по віку дитині

У виборі іграшки для подарунка завжди потрібно орієнтуватися спочатку на вік малюка, а потім на інші характеристики. Адже тут є величезний шанс раз і назавжди відбити у дитини бажання творити в певній сфері.

Наприклад, якщо першокласнику подобаються різні досліди, і йому подарують складний науковий набір для вивчення азів хімії, дитина може подумати, що для нього це непосильно. Хоча насправді подарунок просто призначений для дітей старшого віку.

іграшки, які не дарувати

2). Липкі іграшки

Без сумнівів, така іграшка дуже сподобається дитині і вона ще кілька тижнів буде носитися з нею і не випускати з рук. Але врахуйте, що лизун може зіпсувати оббивку на дивані, залишаючи на ній сліди, а також прилипати до ніг на підлозі, якщо дитина його розділить на шматочки, які будуть по всій квартирі.

Багато дітей люблять експериментувати і кидати лизун на стіну, щоб подивитися, як красиво він прилипне і буде стікати по ній. У такому випадку, можете попрощатися до гарним блиском ваших глянцевих шпалер, і це в кращому випадку.

Кращою альтернативою таким іграшкам стануть домашні досліди, на яких ви з малюком можете зробити лизун своїми руками і гратись із ним тільки на столі, розстеливши на ньому папір або клейонку.

іграшки, які не дарувати

3). Окремі іграшки з наборів

Зараз виробники іграшок йдуть на всілякі хитрощі, тільки щоб батьки витратили більше грошей на подарунки для своїх чад. Таким чином, щоб не приголомшувати споживачів цінами за набори, кожен елемент з них продається окремо. Ось тільки часто без інших деталей грати з одним предметом просто неможливо. Наприклад, якщо ви купили поні, якому можна фарбувати гриву різною крейдою, і не докупили цю саму крейду, то сенс подарунка втрачається. І завтра вам потрібно буде знову йти в магазин, щоб докупити потрібну деталь.

іграшки, які не дарувати

4). Гучні іграшки

У магазинах дитячих іграшок можна знайти величезних роботів, які рухаються і видають певні звуки, танцюючих зайчиків, які співають новорічні пісеньки і т.д. Але, як правило, в таких іграшках не можна регулювати рівень звуку і зупинити мелодію тоді, коли вам хочеться. Це означає, що вночі, наступивши на одного з таких зайців, ви можете не тільки влаштувати незапланований концерт для своїх домочадців, а й розбудити сусідів.

іграшки, які не дарувати

5). Складні конструктори і наукові набори

Це прекрасно, коли хрещена почула від дитини, що вона хоче конструктор і відразу побігла купувати найкращий. Але тут важливо брати до уваги не тільки мрії й інтереси малюка, але і його вік і рівень розвитку. Якщо дитина не може сама, без допомоги усіх родичів, розібратися у своєму подарунку і зрозуміти, що до чого, то сюрприз не принесе очікуваного ефекту і буде покинутий вже через день.

іграшки, які не дарувати

6). Схожі іграшки, які відрізняються декількома деталями

Маленькі діти, які ростуть разом, можуть посваритися через будь-яку дрібницю. І якщо Ксюші ви подаруєте ляльку в синій сукні, а Маші – в рожевій, це може стати початком нової образи. Діти дуже ревно реагують на будь-яке розрізнення і різний до них підхід, тому якщо ви даруєте однакові іграшки, то стежте, щоб і всі їхні деталі були ідентичними. Або, навпаки, вибирайте для дітей зовсім різні подарунки за інтересами.

іграшки, які не дарувати

7). Розсипчасті блискітки

Якщо ви не хочете, щоб ваша квартира перетворилася на казковий блискучий простір, у якому блискіток немає тільки в туалеті (і то – під питанням!), краще не даруйте дітям глітер. Виняток – сюрпризи в адвент-календарі. Туди ви можете вкласти невелику упаковку блискіток (для дітей від 4-х років), із застереженням, що їх ви сьогодні будете використовувати в красивій новорічній саморобці. Тоді дитина буде працювати з глітером за столом разом з вами.

іграшки, які не дарувати

8). Одяг для дітей, які вже самі вибирають гардероб

Родичі, які хочуть подарувати дитині одяг, дуже ризикують викинути гроші на вітер. Адже якщо малюка до 4-5 років зазвичай не надто хвилює, у що його одягають, то у старшому віці, одяг є предметом самовираження і грає велику роль. Багато дітей вередують і упираються надягати обраний батьками одяг, не кажучи вже про інших родичів. Тому, тут дуже великий шанс підібрати одяг, який не сподобається дитині.

, , , , переглядів: 585

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *