Які нововедення чекають на школи Рівного

03.09.2017

Які нововедення чекають на школи Рівного

Новий навчальний рік готує чимало змін у шкільній освіті. Так з 1-го вересня у школах, в тому числі і Рівного, повинні діяти нововведення від Міністерства освіти і науки України (МОН).

Це, зокрема, 12-річна форма навчання, автономність шкіл і канікули без домашніх завдань.
Школи зможуть самостійно формувати освітні програми, навчальні плани і вибирати методики. МОН залишить за собою контроль за якістю і стандартом освіти. Управління школами буде здійснюватися на місцевому рівні.

Зміни МОН

Основні зміни полягають у наступному:

1. Оцінки вчителі будуть говорити лише дитині і її батькам.
Це стосується поточних оцінок на уроці та оцінок за контрольні роботи. Також, відмінено складання рейтингу успішності або так звані дошки пошани.

2. Вчителі молодших класів, як і раніше, не ставитимуть оцінки першокласникам.
У другому класі школярів не оцінюватимуть впродовж першого семестру, під час другого – за рішенням педагогічної ради. У початковій школі не  оцінюватимуться  предмети: музика, образотворче мистецтво, трудове навчання та інше.

3. Вчителі будуть по-новому оцінювати дітей у початковій школі.
Оцінки не будуть знижувати за неправильні відступи у зошиті. Також, вчителі більше не будуть оцінювати каліграфію, однак за ними залишиться вимога до акуратності і розбірливості письма дитини.

4. Дітей будуть привчати спочатку писати простим олівцем.
Вчителі самі вирішуватимуть, коли дитина зможе почати писати ручкою. При необхідності правопис олівцем може тривати і до 3 класу.

5. У зошитах першокласників заборонено робити позначки червоним чорнилом.
У школах вже відходять від червоної ручки, якою завжди виправляли помилки та ставили оцінки.

6. Вилучено вимоги та критерії щодо підписання зошитів.
Зошити можна підписувати у довільній формі. Головне, аби він виглядав охайно. Вимоги до оформлення ітимуть від вчителя. А наявність охайних виправлень, здійснених самою дитиною, не буде впливати на зниження балу за роботу.

7. Канікули та свята школярі будуть проводити без домашніх завдань.

Окрім цього, зміни торкнуться і педагогів – їм готують переатестацію на предмет їх професіоналізму. Сертифікація для вчителів буде добровільною. У разі успішної здачі, викладачам будуть платити щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу на термін дії сертифіката.

Джерело: http://irivne.info

, , , , переглядів: 410

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *