Яким менінгітом хворіють діти?

09.11.2017

Яким менінгітом хворіють діти?

Менінгіт – це серйозне захворювання, під час якого відбувається сильне запалення оболонки головного та спинного мозку. Головним збудником менінгіту у дітей стають віруси, бактерії і грибки. У більшості випадків у дітей хвороба розвивається внаслідок недосконалого і ослабленого імунітету, який нездатний боротися з виникненням цього захворювання. Менінгіт у дітей буває двох основних видів, це серозний і гнійний. Основним збудником гнійного менінгіту у дітей стає бактеріальна інфекція, це пневмококи, менінгококи, гемофільна паличка.
А серозний менінгіт виникає після потрапляння в дитячий організм вірусних інфекцій.

збудники менінгіту

Серозний менінгіт у дітей починається зазвичай з різкого підвищення температури тіла, а також з появи сильного головного болю, тільки після цього починають проявлятися інші ознаки хвороби. Взагалі вірус дуже стійкий у зовнішньому середовищі, тому може довго існувати у водопровідній воді, і може витримати недовгий кип’ятіння. У більшості випадків цим видом хворіють діти шкільного і дошкільного віку. А гострий період менінгіту може тривати 3-5 днів, до настання повного одужання може пройти близько 2-х тижнів. У деяких дітей ознаки хвороби не яскраво виражені, а це стає головною причиною для постановки неправильного діагнозу. Прогнози, які стосуються наслідків серозного менінгіту та одужання більш сприятливі.

Як розпізнати перші прояви менінгіту у дітей

Гнійний менінгіт зустрічається у дітей ще до першого року їх життя, тобто у малюків. Причиною цієї хвороби може бути родова травма. Найбільш часто дана інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, а її ознакою у малюків може стати присутність перепочинок, прискорене серцебиття і судоми. А от у більш старшому віці менінгіт може виникати на тлі хвороб носоглотки або вуха. Для більшої частини гнійних менінгітів характерна присутність відразу кількох ознак, це підвищення температури тіла, головний біль і ригідність м’язів. Ще у хворого спостерігається підвищена чутливість до різних джерел світла і звуку. У підсумку проблем з діагностуванням хвороби не виникає. Вихід і наслідки хвороби залежатиме від того, коли батьки помітили ознаки менінгіту у малюка, а потім приступили до лікування.

Джерело: diagnoz.net.ua, фото з інтернету

, , , , переглядів: 462

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *