Яким життєво важливим речам сина може навчити тільки батько?

28.01.2018

Яким життєво важливим речам сина може навчити тільки батько?

Тато відіграє у житті сина визначальну роль. Адже саме поведінка тата по відношенню до сина, його настанови, визначальні у майбутньому дитини.  Тож яким речам у житті кожен батько обов’язково має навчити свого сина?

речі, яким батько має навчити свого сина

1). Бути самостійним

Прищепити вміння покладатися тільки на себе, є одним з ключових виховних моментів хлопчика. Дитина повинна навчитися сама прибирати за собою, готувати їжу, заправляти ліжко, адже несамостійний юнак згодом перетворитися у ледачого чоловіка, який стане тягарем для батьків або майбутньої дружини.

2). Довіряти іншим з обережністю

Батько має пояснити синові, що проявляти довіру потрібно дуже акуратно, бо завжди знайдеться хтось, хто захоче скористатися твоєю слабкістю і наївністю. На жаль, наш світ не схожий на казку, і щоб вижити в ньому, необхідно бути стійким і уважним.

речі, яким батько має навчити свого сина

3). Вміти тримати себе в руках

Мається на увазі не тільки про придушення агресії у відповідь на критику і провокації. Хлопчик повинен навчитися також боротися зі своїми страхами і відстоювати свою точку зору, незалежно від наслідків. Тільки батько може навчити сина бути сильним і твердим, а також відстоювати себе і свою правоту.

4). Давати відсіч

Якщо справа дійшла до бійки і конфлікт не можна вирішити мирним шляхом, хлопчик повинен вміти постояти за себе. Батько повинен пояснити дитині як вести себе в «чоловічому колективі» у нестандартних ситуаціях, показати прості прийоми самооборони. Це хороший привід згадати, як ви самі були хлопчиськом, і проаналізувати свій минулий досвід.

речі, яким батько має навчити свого сина

5). Поводитись з грошима

Людина, яка з дитинства вміє реалістично оцінювати свої бажання і орієнтується у своїх витратах, зможе з розумом розподіляти свій бюджет у майбутньому. Виділяйте дитині на кишенькові витрати не стільки, скільки вона хоче, а якусь фіксовану суму – так вона навчиться відокремлювати потрібні покупки він непотрібних.

6). Поважати жінок

Ставлення до жінок формується у хлопчика за прикладом моделі відносин його батьків. Ніколи не дозволяйте собі грубощі в присутності дитини по відношенню до дружини, тоді й дитина буде з повагою ставитися до слабкої статі.

речі, яким батько має навчити свого сина

7). Цінувати родинні традиції

Спільні заняття спортом, походи на рибалку, приготування вечері для мами – завдяки цим сімейним традиціям будується міцна і дружна сім’я, а у дитини формуються здорові сімейні цінності, які в майбутньому вона передасть і своєму синові.

8). Берегти свою репутацію

Репутація створюється все життя, а руйнується за кілька хвилин. Дитина повинна зрозуміти, як важливо бути чесним, тримати своє слово і виконувати обіцяне, щоб зберегти «обличчя» в очах оточуючих. Батькові потрібно пояснити синові, що репутація чоловіка – це його вчинки.

9). Не боятися важкої праці

Дитячі роки визначають ставлення людини до праці на все життя. Тому, якщо ви не хочете, щоб ваша дитина в майбутньому виросла “білоручкою”, у якої дриль викликає панічний жах – скоріше навчіть сина потрібним навичкам.

речі, яким батько має навчити свого сина

10). Завжди бути собою і пишатися тим, хто ти є

Навчіть дитину не бути хамелеоном і не прогинатися під чужу систему цінностей. Ваш син буде жити серед різних людей за національністю, освітою чи релігійною приналежністю. Тому потрібно пояснити йому, як важливо не втратити свою індивідуальність і пишатися собою, своєю родиною чи походженням.

, , , , переглядів: 194

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *