Якщо дитина не хоче носити окуляри. Декілька корисних рекомендацій

23.03.2017

Якщо дитина не хоче носити окуляри. Декілька корисних рекомендацій

Тема окулярів мені відома і актуальна, адже сама вже понад 10 років маю такий «аксесуар». І не зважаючи на те, що носити я їх почала підлітком, досі  пам’ятаю дискомфорт щодо цього. Та й нині неодноразаво чула від батьків і була свідком того, як заохочення до носіння потребувало чимоло зусиль.
Що робити, якщо дитина не хоче носити окуляри? Це небажання може вилитися в справжній супротив, а це, в свою чергу, ставить під загрозу здоров’я малюка. Спробуємо розібратись як припис носити окуляри виконати з найменшими проблемали.

Діти в дуже ранньому віці досить швидко звикають до окулярів і сприймають аксесуар, як належне. Однак діти вже шкільного віку можуть бути проти, категорично не сприймати окуляри. В даному випадку цю проблему вирішити можуть правильно підібрані медичні оправи для дітей, а також правильна батьківська позиція і бажання зрозуміти свою дитину.

Як привчити носити окуляри

Чому дитина не хоче носити окуляри?

  1. Малюка дражнять однолітки і він соромиться ходити в окулярах. Особливо це яскраво простежити, якщо дитина вдома окуляри надягає, а в школі відмовляється навідріз.
  2. «Винна» незручна оправа або дизайн окулярів, який дитині не подобається. У ситуації, коли дитина не хоче носити окуляри навіть вдома.
  3. Можливо, відбулися зміни зору і тепер лінзи окулярів неактуальні, викликають незручність та псують очі. Якщо ви зіткнулися з тим, що малюк спочатку носив окуляри, а потім став відмовлятися, то варто звернутися до лікаря.

Як привчити носити окуляри

Як привчити дитину носити окуляри

  • Перше, що потрібно зробити – відверто поговорити з малюком, пояснити користь носіння окулярів. Аргументи: окуляри допоможуть їй добре бачити написане на шкільній дошці, буде легко вчитися, вона буде комфортно себе почувати.
  • Приклади відомих людей і персонажів в окулярах (Гаррі Поттер, Джонні Депп) можуть мотивувати дитину. Подивіться разом фільм або мультик за участю героїв в окулярах, з’ясуйте, хто з вчених, винахідників, музикантів погано бачив, але при цьому досяг успіхів у своїй сфері.
  • Далеко ходити за прикладами не доведеться, якщо хтось у вашій родині теж носить окуляри. Діти з задоволенням копіюють дорослих. Ви можете купити захисні окуляри для роботи за комп’ютером, щоб показати малюкові, як потрібно дбати про своє здоров’я.
  • Дозвольте дитині купити оправу з цікавим дизайном, мати не одні, а відразу кілька окулярів в запасі. Дитина буде себе почувати дорослою і по-іншому дивитися на носіння окулярів. На додаток до них купіть красивий футляр і тоді це буде не просто медичний засіб, а й гарний аксесуар.

Пам’ятайте, що малюк потребує вашої підтримки. Не сваріть дитину, якщо вона відмовляється надягати окуляри. Не дозволяйте нікому з близьких сміятися над малюком в окулярах. Якщо дитину дражнять в школі, попросіть педагога провести тематичне виховне заняття.

Фото взято з інтерненту.

Джерело: www. dityinfo.com

, переглядів: 566

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *