Якщо дитина не сприймає іноземну мову на слух: 7 порад

21.03.2017

Якщо дитина не сприймає іноземну мову на слух: 7 порад

Немає дітей, які категорично не здатні сприймати мову на слух є ті, яких дорослі переконали, що їм не дано.

Вивчення іноземної мови містить чотири навички: читання, письмо, усне мовлення та сприйняття на слух. З останнім найчастіше виникають проблеми. Але впоратися можна – навіть якщо дитина категорично не сприймає на слух іноземну мову, яку вивчає.

Аудіювання: фільми і книги

Щоб розуміти текст на слух, потрібно почати його слухати. Можна використовувати також фільми, серіали або мультфільми. Головна вимога до аудіювання – його регулярність. Іноземною мовою треба займатися кожен день.

вивчення іноземної мови

Використання матеріалів свого рівня

Байкою є те, як хтось вивчив нову мову з нуля, переглянувши всі сезони «Друзів» або «Доктора Хауса». Аудіювання дає найкращі результати тоді, коли учень розуміє хоча б частину матеріалу, а значення нових слів може здогадатися з контексту. Є багато дитячих навчальних мультфільмів, адаптованих книг для початківців. Там невеликий запас слів і повільна розбірлива мова. Це ідеально для дітей з елементарним рівнем знання мови. Складність треба підвищувати поступово.

Вибір тексту за інтересами

Щоб аудіювання давало плоди, дитині повинно бути цікаво. Важливо знати захоплення маленького учня і підбирати матеріали, які його «зачеплять».

Вивчення нових слів щодня

Складно демонструвати помітний прогрес в аудіюванні, якщо не вивчати нові слова. Звичайно, що дитина вивчить прямо в процесі слухання, але краще підкріпити розширенням словникового запасу та іншими вправами.

Наприклад, є звична багатьом вправа з картками: пишете на одній стороні картки іноземне слово, на іншій – усі можливі переклади. Потім робите вправу: дивитеся слово мовою оригіналу, згадуєте переклад. Потім навпаки, дивитеся переклад та згадуєте, як це звучить англійською (або іншою мовою, яку ви вчите).

вивчення іноземної мови

Ігри та спілкування на мові, що вивчається

Намагайтесь зробити все можливе, щоб у дитини з’явилася можливість активного вивчення мови.

Спілкуйтеся мовою, що вивчається, в побуті, влаштовуйте ігри або театральні постановки з іноземною мовою. За будь-якої можливості давайте дитині поспілкуватися з носіями мови.

Заняття музикою, вокал

Успіху в аудіюванні сприяє розвиток слуху. Музична школа або домашні заняття музикою допомагають вловлювати найменші відмінності в фонетиці, розуміти складні акценти, сприймати мову в шумному середовищі. Головна роль музичних занять – тренування слуху, уміння розрізняти й відтворювати різні звуки.

вивчення іноземної мови

Опрацювання темпу власної мови

Щоб добре розуміти чужу мову, вкрай важливо працювати над власною. Вважається, що людина сприймає мову в тому темпі, в якому говорить сама. Наприклад, української мови звичайний темп становить приблизно 70-90 слів за хвилину, а в англійській – 120-150 слів. Навіть для дорослого нормальна англійська мова здається дуже швидкою, а дитині ще складніше сприймати таку швидкість.

Люди, які стверджують, що «розуміють, але не говорять», як правило, розуміють неправильно. Вчіть дитину говорити і тоді вона навчиться слухати.

, , переглядів: 506

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *