Юні генії: за що українському школяру в США присудили стипендію

20.09.2017

Юні генії: за що українському школяру в США присудили стипендію

Юний фізик

У місті Освего, штат Нью-Йорк США з 14 по 19 червня проходила Олімпіада геніїв. Школяр із Кіровоградщини Самуїл Кругляк отримав право взяти участь в ній, перемігши в національному етапі міжнародного конкурсу науково-технічної творчості школярів Intel ISEF 2015. І як виявилось, це стало можливістю не лише побачити свій, а й себе показати з якомога кращої сторони. Адже десятикласник завоював бронзу серед двох тисяч юних винахідників з усього світу. Крім диплому, Самуїл Кругляк отримав можливість безкоштовного навчання в одному з вишів США та щомісячну стипендію близько 700 доларів.

 Проект Самуїла Кругляка має назву «Отримання електроенергії з атмосфери». Винахідник пропонує добувати електроенергію з повітря, точніше, з атмосфери за допомогою штучної іонізованої хмари за рахунок сильного електричного поля, яке випромінюватиметься іонізуючою вежею. За підрахунками, один кіловат такої електроенергії буде коштувати три копійки. За словами юнака, цей винахід він побачив уві сні ще у восьмому класі. Через два роки завдяки викладачам з Малої академії наук Світлані Пісковій та Сергію Камінському цей проект вдалося втілити в життя.

 «Робота Самуїла — це нове слово в енергетиці. От тільки шкода, що про хлопчика в Україні дізналися лише тоді, коли він переміг у Нью-Йорку», – зазанчає науковий керівник.

Адже вже до цього  викладачі МАН зверталися за підтримкою місцевої влади, до обласної, трубили по всій Україні про цей винахід, який може зекономити витрати та виробництво електроенергії, але ніхто належгим чином не звертав уваги.

Міні-модель установки, зібрана в київській лабораторії, вже працює і показує результати. Винахід Самуїла передбачає видобування не лише електроенергії, а й води.

Юний фізик

 «Така установка коштує копійки, але користі від неї — на мільйони. Уявіть собі: в разі її запуску ми б могли забезпечити Кіровоградську область електроенергією на 82%. От тільки нікому це не потрібно…» — додає Світлана Піскова.

Мама Самуїла каже, що навчання за кордоном — це мрія її сина. Разом із чоловіком вони виховують трьох синів, двоє молодших поки що не виявляють цікавість до фізики, а от Самуїл з дитинства любив експерименти.

«Він дуже цілеспрямований хлопчик. Коли ми на сімейній раді вирішили виділити кошти на поїздку до Америки (із Самуїлом до США поїхав тато), то сказали його науковим керівникам: якщо він програє, то це буде його програш, а не ваш, але він повинен спробувати свої сили. Він спробував — і ми щасливі, що дали йому такий шанс», — розповіла Інна Кругляк.

На досягнутому юний науковець зупинятися не збирається.

Фото взято з мережі Інтернет.

Джерело: http://day.kyiv.ua

 

, , переглядів: 319

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *