За кордон діти їздитимуть за новими правилами

10.07.2017

За кордон діти їздитимуть за новими правилами

виїзд дитини за кордон

Нещодавно у Верховній Раді зареєстрували законопроект №6647, який прописує нові правила виїзду дітей за кордон (у списку авторів – народні депутати Ірина Луценко, Денис Силантьєв, Олег Петренко та ін). Зокрема, пропонується кілька нововведень:

По – перше, дозвіл від другого з батьків, яке зараз потрібно отримувати під кожну поїздку, можна буде оформити відразу на три роки і необмежену кількість подорожей.

По – друге, якщо батько виявився незговірливим і не дає такий дозвіл, оформити документи для виїзду можна і без нього – за рішенням органів опіки та піклування або суду. Впровадження цього правила в життя зніме масу проблем для розведених українців, яким нерідко доводиться довго «вибивати», а то і викуповувати дозвіл на виїзд дитини у екс-подружжя. Останніх, як правило, інтереси дітей мало турбують, але вони використовують ситуацію як привід для шантажу.

По – третє, пропонується оформляти дозвільні дитячі документи за прискореною процедурою, якщо мова йде про виїзд дитини за кордон на лікування, для участі в міжнародних конкурсах та олімпіадах, на змагання та інше. У цих випадках достатньо отримати лише згоду органів опіки, що навряд чи буде проблематичним.

, , переглядів: 1 547

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *