За кордон – ні ногою: на Рівненщині боротимуться з неплатниками аліментів

01.08.2017

За кордон – ні ногою: на Рівненщині боротимуться з неплатниками аліментів

Закон про аліменти вже вступив у дію, і має на меті серйозно карати злісних неплатників аліментів, а також обіцяє чимало інших нововведень, про які  повідомляє очільниця головного територіального управління юстиції у Рівненській області Іванна Смачило:

З серпня, за два місяці, ми маємо “витягти” кожного неплатника аліментів. Застосовуватимемо усі законні метоли. Хто їздить за кордон на заробітки, ми будемо звертатись до суду, щоб таким людям обмежили виїзд. Будуть штрафи, будуть виїзди, конфіскація майна і його реалізація. До початку серпня у тих, хто не платить аліменти на дитину, є шанс виправитись перед своїми дітьми”.

закон про аліменти на Рівненщині

Іванна Смачило: рівненська юстиція боротиметься із боржниками

Варто зазначити, що з 8 липня 2017 року розмір аліментів на утримання дитини зріс. Тепер сума не може бути меншою, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

За даними управління юстиції, в Рівненській області зареєстровано більше 17 тисяч проваджень щодо неплатників аліментів.

 Як формуються нові суми аліментів:

“Раніше при визначенні суми аліментів враховувався лише стан здоров’я, матеріальний стан та наявність інших утриманців. Зараз, згідно з новими правилами, враховується наявність рухомого та нерухомого майна у того, з кого хочуть стягнути аліменти. Тобто, якщо ти їздиш на дорогому авто, яке оформлено на іншу людину, це не звільнить тебе від твого обов’язку утримувати дитину” – пояснює Іванна Смачило.

закон про аліменти на Рівненщині

 З липня 2017 року мінімальні аліменти на дитину до шести років становлять 713 гривень до грудня цього року. А з першого грудня ця сума зросте на 33 гривні.

Мінімальні аліменти на дитину віком від 6 до 18 років – 888, 5 гривень до грудня. А з 1 грудня розмір аліментів зростає до 930 гривень.

Аліменти також платять дитині до 21 року, якщо вона вчиться на стаціонарі у вищому навчальному закладі.

Очільниця головного територіального управління юстиції в області зазначає ще одну, важливу деталь:

З липня дитина з 14 років може сама отримувати та розпоряджатися аліментами, які виплачує на її утримання один із батьків”.

, , , , переглядів: 401

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *