За якими принципами виховують дітей у Тибеті?

06.11.2017

За якими принципами виховують дітей у Тибеті?

Найважливіше у вихованні – ніяких принижень і тілесних покарань. Єдина причина, по якій дорослі б’ють дітей – вони не можуть дати здачі.

 

Перший період. Дитина до 5 років

Виховання по тибетськи

З дитиною потрібно поводитися як з царем. ЗАБОРОНЯТИ нічого не можна. Тільки відволікати. Якщо малюк робить щось небезпечне, то зробити перелякане обличчя і відтворити переляканий вигук. Дитина таку поведінку розуміє прекрасно. У цей час закладається активність, допитливість, інтерес до життя. Дитина ще не здатна вибудовувати довгі логічні ланцюжки. Наприклад, вона розбила дорогу вазу. Вона не розуміє, що для придбання такої вази потрібно багато працювати, заробити грошей. Покарання дитина сприйме, як придушення з позиції сили. Ви навчите його не бити вази, а підкорятися тому, хто сильніший. Воно вам потрібно?

Другий період. Вік дитини з 5 до 10 років

Виховання по тибетськи

В цей час до дитини звертатися «як до раба». Ставити перед ним завдання і вимагати їх виконання. Можна карати за невиконання (але не фізично). У цей час активно розвивається інтелект. Дитина повинна навчитися прогнозувати реакцію людей на його вчинки, викликати позитивне ставлення до себе і уникати прояв негативного. В цей час не бійтеся навантажувати дитину знаннями.

 

 

 

 

Третій період. Вік дитини з 10 до 15

Виховання по тибетськи

Як з рівним. Не на рівних, а саме «як з рівним», оскільки ви все одно маєте більше досвіду і знань. Радьтеся з дитиною, з усіх важливих питань, давайте та заохочуєте самостійність. Свою волю нав’язуєте в «оксамитових рукавичках» в процесі обговорення, підказками, порадами. Якщо вам щось не подобається, то акцентуєте його увагу на негативних наслідках, уникаючи прямих заборон. У цей час формується самостійність і незалежність мислення.

Останній період. Він вже не дитина з 15 років

Виховання по тибетськи

Ставтеся до дитини з повагою. Виховувати вже пізно і вам залишається лише пожинати плоди своєї праці.

Які ж наслідки може викликати недотримання цих правил?

Якщо придушувати дитину до 5 років, то ви придушите його життєву активність, інтерес до життя, інтелект, імунітет. Привчите його бездумно і звично підкорятися грубій силі. Зробите з нього легку жертву для всякого роду негідників.

Якщо ви будете продовжувати сюсюкати після 5, то дитина виросте інфантильною, нездатною до праці і взагалі до духовних зусиль.

Якщо ви будете опікати дитину, як маленьку після 10, то дитина виросте невпевненою, буде залежною від більш самостійних друзів, які не завжди можуть впливати позитивно.

Якщо ви не будете поважати дитину після 15, то вона вам цього не пробачить й піде назавжди при першій можливості.

, , , , переглядів: 312

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *