Зайва вага у дітей: провина батьків?

30.03.2017

Зайва вага у дітей: провина батьків?

Індекс маси тіла дитини на 35-40% залежить від ваги його батьків, а у дітей з зайвими кілограмами роль спадковості зростає до 55-60%.

До таких висновків прийшли вчені з Університету Сассекса, проаналізувавши дані про зріст і вагу 100 тисяч дітей та їхніх батьків з шести країн світу: Великобританії, США, Китаю, Індонезії, Іспанії та Мексики. Виявилося, що індекс маси тіла дитини в середньому на 20% успадковується від матері і на 20% – від батька.

Результати дослідження опубліковані в журналі Economics and Human Biology. Вони однаково актуальні для всіх шести країн, незалежно від їх економічного розвитку, ступеня індустріалізації або культури.

зайва вага у дітей
 “- Це дає важливе розуміння того, як ожиріння передається з покоління в покоління” – говорить провідний автор дослідження Пітер Далтон.

Дослідження також показало, що батьківський індекс маси тіла сильніше впливає на дітей схильних до повноти. «Батьківський ефект» був найнижчим для худих дітей і найвищим для дітей з ожирінням: по 10% проти 30% від кожного з батьків відповідно.

Це показує, що в міру дорослішання надлишкова вага набагато частіше з’являється у тих дітей, чиї батьки страждають ожирінням” , – пояснює професор Далтон.

– Це має далекосяжні наслідки для здоров’я дітей в усьому світі. Виходить, що ожиріння в більшій мірі залежить від генетичних чинників, ніж від способу життя, який ми ведемо.”

Вітчизняні педіатри визначають відповідність ваги малюка нормам, порівнюючи їх з середньостатистичними показниками ваги дітей цього віку. Але ця методика давно застаріла, оскільки таке порівняння не прив’язане до зростання дитини і тому не може бути достовірним. Більш показовим є індивідуальний індекс маси тіла для дитини, визначивши який, можна максимально точно сказати, чи відповідає вага дитини нормам допустимим для даного віку.

Дізнатися формулу розрахунку індекса маси тіла для дітей можна – Розрахунок індексу маси тіла у дітей
Джерело: likar.info

, , , переглядів: 852

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *